Olsztyn. Tobiasz Niemiro nie żyje. Był przedsiębiorcą i wspólnikiem upadłej giełdy kryptowalut

Tobiasz Niemiro był olsztyńskim przedsiębiorcą, prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa oraz wspólnikiem w Bitmarket, giełdy kryptowalut, która nagle i w niejasnych okolicznościach zakończyła swoją działalność na początku lipca.

Jak podało Radio Olsztym, ciało Tobiasza Niemiro odnaleziono w Olsztynie na osiedlu Redykajny. Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci pod nadzorem prokuratora. Na razie nie są znane okoliczności jego śmierci.

Sprawa Bitmarket

O Tobiaszu Niemiro zrobiło się głośno, gdy na początku lipca nagle zakończyła działalność giełda kryptowalut Bitmarket, w której był wspólnikiem. Prokuratura wszczęła śledztwo, bo z kont jej klientów mogło zniknąć nawet 2,3 tys. bitcoinów o wartości 100 mln zł. Klienci Bitmarket skarżyli się, że nie mogli odzyskać swoich pieniędzy.

W rozmowie z serwisem Money.pl Niemiro stwierdził, że nie ma nic wspólnego z kłopotami upadłej giełdy kryptowalut. "Byłem inwestorem finansowym, nigdy nie prowadziłem giełdy Bitmarket, nigdy nią nie zarządzałem. Traktowałem to przedsięwzięcie jako cel inwestycyjny, którym będą zarządzały i rozwiną go kompetentne osoby, następnie uda się z zyskiem cały holding sprzedać. Cel ten nie został osiągnięty. Nie odzyskałem zainwestowanych środków" – tłumaczył Niemiro. Co więcej, przyznał, że na upadku Bitmarketu sam stracił ok. 1,2 mln złotych.