Śledztwo prokuratury po śmierci Tobiasza Niemiro. "Namowa lub pomoc w targnięciu się na własne życie"

Tobiasz Niemiro, znany m. in. z zaangażowania w giełdę handlującą kryptowalutami BitMarket zmarł w czwartek. Dzień później prokuratura poinformowała o wszczęciu śledztwa.

Tobiasz Niemiro, który był jednym z inwestorów powiązanych z giełdą BitMarket, nie żyje. Jak informowaliśmy jego ciało zostało odnalezione w Olsztynie.

Małgorzata Demianiuk z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w rozmowie z redakcją Next Gazeta.pl potwierdziła wstępne okoliczności tragedii.

Do odkrycia zwłok z raną postrzałową głowy doszło po godz. 14 w okolicach jeziora Żbik. Obecnie w sprawie są prowadzone czynności pod nadzorem prokuratora. Przeprowadzono już oględziny miejsca, a także rozpoczęto czynności procesowe.

- stwierdziła.

Prokuratura rozpoczyna śledztwo - namowa lub pomoc w samobójstwie

Okoliczności śmierci Tobiasza Niemiro mogą budzić wątpliwości. Świadczy o tym komunikat prokuratury, do którego dotarła redakcja Next Gazeta.pl.

Prokuratura Rejonowa Olsztyn - Północ w Olsztynie, w dniu 26 lipca 2019r. wszczęła śledztwo o sygn. PR 2 Ds 115.2019 w sprawie zaistniałego w dniu 25.07.2019 r. w Olsztynie, namowy lub udzielenia pomocy  Tobiaszowi N. do targnięcia się na własne życie, tj. o czyn z art. 151 kk. Do chwili obecnej nie została przeprowadzona sekcja zwłok

Czytaj też: Sędzia od dwóch miesięcy odczytuje wyrok ws. Amber Gold. Ministerstwo interweniuje

O Tobiaszu Niemiro zrobiło się głośno, gdy na początku lipca nagle zakończyła działalność giełda kryptowalut Bitmarket, w której był wspólnikiem. Prokuratura wszczęła śledztwo, bo z kont jej klientów mogło zniknąć nawet 2,3 tys. bitcoinów o wartości 100 mln zł. 

Więcej o: