Tinder. Ostrzeżenia przez homofobią dla użytkowników LGBT

Osoby LGBT będą otrzymywały powiadomienia ostrzegające ich przed miejscami, gdzie mogą ich spotkać nieprzyjemności ze względu na orientację seksualną. Użytkownicy LGBTQ nie będą wyświetlać się w wyszukiwarce w nietolerancyjnych dla nich regionach.
Zobacz wideo

Jak podaje Polsat News "Traveller Alert" będzie wysyłany do osób LGBT w ponad 70 krajach, w których osoby o odmiennej od homoseksualnej orientacji mogą być piętnowane. Nowa funkcja ma pojawić się w ciągu kilku dni.

Tinder wprowadza "Traveller Alert" ostrzegający osoby LGBT przed homofobicznymi regionami

Po aktualizacji oprogramowania użytkownicy LGBTQ nie będą automatycznie pojawiali się w wyszukiwarce w krajach, gdzie mogą być celem nietolerancyjnych ataków. Tinder będzie wysyłał alerty na bazie lokalizacji użytkowników.

Dzięki "Traveller Alert" użytkownicy będą bardziej świadomi tego, jakie zagrożenia czekają ich w nieznanych regionach. Dotyczy to m.in. zachowań homofobicznych, które mogą negatywnie wpływać na poczucie bezpieczeństwa osób LGBT. Lista krajów, gdzie osoby homoseksualne mogą spotkać się niemiłymi reakcjami, opracowana została we współpracy International Lesbian, Gay, Bisexual, Trans and Intersex Association.

Więcej o: