Loty Kuchcińskiego. Rząd błyskawicznie reaguje na prośbę Kaczyńskiego. Rodziny za darmo już nie polecą

Koniec z darmowymi lotami dla rodzin uprawnionych do korzystania z rządowych samolotów polityków. PiS błyskawicznie reaguje na zamieszanie wywołane informacjami o tym, że wraz z marszałkiem Markiem Kuchcińskim podróżowała jego rodzina.
Zobacz wideo

Rodziny osób uprawnionych do przelotów rządowymi samolotami, które będą przebywały na pokładzie w innej formule niż oficjalna delegacja Kancelarii Premiera, zapłacą za lot. Na zmianę prawa miał naciskaćJarosław Kaczyński, prezes PiS o czym pisaliśmy we wtorek rano.

O nowelizacji zarządzenia dotyczącego takich podróży poinformował szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Odpłatność, o której mowa, będzie stanowiła średnią wartość kosztu biletu lotniczego na danej trasie. Te koszty będą wyliczane przez Biuro Finansów w porozumieniu z Biurem Dyrektora Generalnego.

- powiedział. 

Michał Dworczyk poinformował o zmianach szefów Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Sejmu i Senatu oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. Poprosił także o rozważenie wprowadzenia podobnych regulacji w dokumentach wymienionych jednostek.

Czytaj też: Trump wściekły na Macrona za podatek cyfrowy. Zapowiada odwet. Taki podatek chce mieć też rząd PiS

Loty Kuchcińskiego. 10 tysięcy na Caritas Polska

To reakcja na medialne doniesienia o tym, że marszałek Sejmu Marek Kuchciński latał rządowymi samolotami wraz z rodziną. Po tych informacjach Centrum Informacyjne Sejmu podało, że w zamian za 23 loty samolotem rządowym marszałek wpłacił 5 tysięcy złotych na Klinikę Budzik oraz 10 tysięcy na Caritas Polska.

W piątek klub parlamentarny Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska złożył wniosek o odwołanie Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka.

Więcej o: