Loty Kuchcińskiego. Rząd błyskawicznie reaguje na prośbę Kaczyńskiego. Rodziny za darmo już nie polecą

Koniec z darmowymi lotami dla rodzin uprawnionych do korzystania z rządowych samolotów polityków. PiS błyskawicznie reaguje na zamieszanie wywołane informacjami o tym, że wraz z marszałkiem Markiem Kuchcińskim podróżowała jego rodzina.
Zobacz wideo

Rodziny osób uprawnionych do przelotów rządowymi samolotami, które będą przebywały na pokładzie w innej formule niż oficjalna delegacja Kancelarii Premiera, zapłacą za lot. Na zmianę prawa miał naciskaćJarosław Kaczyński, prezes PiS o czym pisaliśmy we wtorek rano.

O nowelizacji zarządzenia dotyczącego takich podróży poinformował szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Odpłatność, o której mowa, będzie stanowiła średnią wartość kosztu biletu lotniczego na danej trasie. Te koszty będą wyliczane przez Biuro Finansów w porozumieniu z Biurem Dyrektora Generalnego.

- powiedział. 

Michał Dworczyk poinformował o zmianach szefów Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Sejmu i Senatu oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. Poprosił także o rozważenie wprowadzenia podobnych regulacji w dokumentach wymienionych jednostek.

Czytaj też: Trump wściekły na Macrona za podatek cyfrowy. Zapowiada odwet. Taki podatek chce mieć też rząd PiS

Loty Kuchcińskiego. 10 tysięcy na Caritas Polska

To reakcja na medialne doniesienia o tym, że marszałek Sejmu Marek Kuchciński latał rządowymi samolotami wraz z rodziną. Po tych informacjach Centrum Informacyjne Sejmu podało, że w zamian za 23 loty samolotem rządowym marszałek wpłacił 5 tysięcy złotych na Klinikę Budzik oraz 10 tysięcy na Caritas Polska.

W piątek klub parlamentarny Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska złożył wniosek o odwołanie Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka.

Więcej o:
Komentarze (274)
Błyskawiczna reakcja na loty Kuchcińskiego. Nowelizacja wprowadzi odpłatność
Zaloguj się
 • 1moja

  Oceniono 42 razy 36

  A niby DLACZEGO rodziny politykow maja latac rzadowymi samolotami?! Jakas nowa czerwona arystokracja czy co? Dlaczego podatnik ma finansowac ta "...średnią wartość kosztu biletu lotniczego na danej trasie. ..." . Jak oni wylicza latanie na trasach nie objetych normalnymi liniami samolotowymi?
  To dzialanie Towarzysza Rzadu jest tylko perfumowaniem skorumpowanego kaczego lajna.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy

 • jacekjot2

  Oceniono 39 razy 35

  Prawdziwym problemem nie jest kasa za przeloty rodziny Kuchcińskiego. Problemem jest to, że samoloty rządowe są tylko dla "misji oficjalnych". Tak wpisywał Kuchciński za każdym razem, kiedy leciał. Pojawia się więc pytanie: jakie "misje oficjalne" marszałek Sejmu realizował w weekendy w Rzeszowie i Przemyślu. To informacja o działalności Sejmu, którą musi udostępnić kancelaria Sejmu. Jeśli takich "misji" (nie wiem: spotkań, konferencji itp.) nie ma na stronie sejmu to znaczy, że Kuchciński poświadczył nieprawdę, że samolot był w celu realizacji "misji oficjalnej". Kolejnym pytaniem jest jaką rolę w tych "misjach" odgrywali członkowie jego rodziny. Poświadczenie nieprawdy jest przestępstwem z kodeksu karnego, artykuł 271. Temat sprowadza się więc do pytania: czy marszałek Sejmu popełnił przestępstwo kryminalne czy nie.

 • czarnyminio

  Oceniono 30 razy 26

  Te ich szybkie reakcje, te marszczenie brwi pana prezesa, te działania tak nagłe i skuteczne z pozoru, to wszystko robi dobre wrażenie na suwerenie. Suweren nie rozumie ,że patologia władzy,dojenie państwa przez tą ekipę jest zasadą i stałym działaniem. A to co wylezie na wierzch dzięki działaniom dziennikarzy lub opozycji jest najpierw chowane, pudrowane, negowane a jak się nie da to interweniuje zwykły poseł bez trybu i naprawia. Tragikomedia.

 • spark5719

  Oceniono 18 razy 18

  Samoloty rządowe służą do przewożenia najważniejszych osób w państwie, w ramach ich oficjalnych obowiązków. Instrukcja HEAD wyraźnie precyzuje, kto może złożyć zapotrzebowanie na przelot i kto może znaleźć się na pokładzie. Mogą to być jedynie uczestnicy oficjalnej delegacji, nie ma nic o członkach rodzin, krewnych i znajomych królika. Wolactwo znowu ściemnia i bezczelnie śmieje się podatnikowi prosto w twarz.

 • state77

  Oceniono 19 razy 17

  Na Caritas??? buhahaha, a potem Żaba szerokoustna, ta od pseudoedukacji zwinie kasę i kasa wróci do PiSu. Miszczowie przekrętów.

 • wagrz

  Oceniono 19 razy 17

  Oni są tak prawi i sprawiedliwi, tak moralni, że trzeba im zarządzeń w kwestiach, które dla każdego uczciwego człowieka są oczywiste. A tak na marginesie, nie było dotąd tak zdemoralizowanej i demoralizującej suwerena władzy.

 • justas32

  Oceniono 18 razy 14

  Przypomnijmy może jak Jarosław z Lechem - Prezydent z Premierem - latali sobie co weekend z Warszawy do Gdańska rządowymi samolotami. Dlaczego kilkoma a nie jednym ? Bo procedura bezpieczeństwa przewiduje że lecieć mają 2 lub 3 samoloty jednocześnie. Złodzieje ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX