Kolejne podwyżki w Ryanair. Zapłacimy więcej za bagaż i pierwszeństwo wejścia na pokład

Tanie linie lotnicze stają się coraz droższe. Ryanair zarządził kolejne w tym roku podwyżki opłat. Zapłacimy więcej za bagaż podręczny do 10 kg oraz za pierwszeństwo wejścia na pokład samolotu.
Zobacz wideo

Opłata z tytułu pierwszeństwa wejścia na pokład daje najtańszą możliwość zabrania do samolotu dwóch sztuk bagażu podręcznego. Jak donosi serwis branżowy Fly4free, od lipca Ryanair podniósł opłatę do maksymalnej stawki 12 euro. Od listopada 2018 r. pierwszeństwo wejścia na pokład kosztowało już od 6 do 8 euro, następnie od 6 do 10 euro na początku roku, a obecnie od 6 do 12 euro.

Także opłata za bagaż podręczny do 10 kg uległa zmianie. Do tej pory przy internetowej rezerwacji opłata za bagaż rejestrowany wynosił od 10 do 12 euro. W tym momencie musimy za niego zapłacić nawet do 17,5 euro. Zdrożał także bagaż odprawiany na lotnisku. Dotychczas musieliśmy zapłacić za niego 20 euro - od lipca to opłata w wysokości 25 euro. Przypomnijmy, że w listopadzie zeszłego roku linie Ryanair zdecydowały także o likwidacji dużego bagażu podręcznego, który wcześniej był darmowy - od jesieni musimy za niego zapłacić.

Ryanair będzie szkolił w Polsce

Jedna z najpopularniejszych europejskich tanich linii lotniczych poinformowała w połowie lipca, że uruchomi program szkolenia pilotów w Polsce. Ryanair będzie uczył swoich pilotów we współpracy z łódzkim ośrodkiem Bartolini Air oraz z lotniskami w Łodzi i Olsztynie. Przewoźnik zakłada przeszkolenie 300 pilotów w ciągu czterech lat.

Jesteśmy pod wrażeniem firmy Bartolini Air, która ma 13 nowoczesnych maszyn. Oglądaliśmy też ośrodki szkoleniowe w Łodzi i na Mazurach - są na najwyższym poziomie. Słuchacze będą szkoleni według standardów Ryanaira, aby móc jak najszybciej dołączyć do naszej kadry pilotów

- zapowiedział dyrektor rozwoju Ryanaira John Dooly.

Program szkoleniowy Ryanair Mentored Pilots ma trwać 18 miesięcy i przygotowywać pilotów do pracy z maszynami typu Boeing 737.

Więcej o: