Tax Care, spółka Idea Banku, złożył wniosek o upadłość, ale nie zamierza kończyć działalności

Tax Care, spółka specjalizująca się w usługach księgowych, powiązana z Idea Bankiem, złożyła wniosek o upadłość. Zapewnia jednak, że nie zamierza kończyć działalność, a wkrótce złoży wniosek o restrukturyzację.
Zobacz wideo

Tax Care - spółka działająca na rynku usług księgowych, pośrednio zależna od Idea Banku - złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Nie oznacza to jednak, że spółka zamierza zakończyć działalność. Pracownik jednego z oddziałów Tax Care zapewnił nas, że "usługi realizowane są w tym samym zakresie, co do tej pory".

"Złożenie wniosku przez spółkę nastąpiło w wykonaniu obowiązków wynikających z przepisów prawa upadłościowego. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez spółkę, podjęła ona również działania zmierzające do sporządzenia wniosku o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego, który zostanie złożony do sądu w najbliższym czasie. Otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego będzie głównym celem działań zarządu spółki w nadchodzących tygodniach" - informuje spółka.

"Złożenie wniosku i przygotowanie wniosku restrukturyzacyjnego wpisuje się w działania naprawcze grupy Idea Bank" - czytamy w oficjalnym komunikacie. 

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla mikro, małych i średnich firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r. Aktywa razem banku wyniosły 20,47 mld zł na koniec 2018 r.

Czytaj też: Idea Bank zapowiada zwolnienia grupowe. Pracę może stracić 50 proc. zatrudnionych

Idea Bank od dłuższego czasu nie cieszy się wielkim powodzeniem u inwestorów. Tylko  początku 2018 roku do sierpnia 2018 roku akcje spółki  na giełdzie potaniały już o ok. 80 proc. Wartość rynkowa banku spadła w ciągu roku z ok. 2 mld zł do ok. 360 mln zł. Na początku roku notowania znacząco wzrosły - kurs z 2,5 zł skoczył aż do 8 zł, potem utrzymywał się na poziomie ok. 5 zł. W maju ponownie zaczął spadać - dziś oscyluje wokół wartości 2,2 zł. 

Więcej o: