Wyprzedaże w Tesco. Znamy listę sklepów, które wkrótce zostaną zamknięte

Od wczoraj klienci sklepów Tesco informowali o masowych wyprzedażach w sklepach tej sieci. Kartkami z napisem "obniżka" obklejone zostały całe półki, a przeceny sięgają nawet 50 procent. Czy tak duża, niezapowiedziana wyprzedaż oznacza koniec Tesco w Polsce?
Zobacz wideo

Pogłoski na temat wycofania się brytyjskiej sieci sklepów Tesco z polskiego rynku pojawiają się już od jakiegoś czasu. Niezapowiedziana wyprzedaż, podczas której ogromne ilości produktów przecenione zostały o nawet 50 procent, spowodowały, że do Tesco udaje się coraz więcej klientów.

Z powodu wyprzedaży i większego zainteresowania półki w wielu sklepachTesco zaczynają świecić pustkami. Jak się okazało, obniżki wiążą się z wprowadzeniem pierwszego etapu zmian, który polegać będzie na przekształcenie sklepów do mniejszych formatów, które osiągają lepsze zyski.

Lista sklepów Tesco, które wkrótce zostaną zamknięte

Według komunikatu Tesco wyprzedaże związane są także z redukcją asortymentu tylko do produktów sprzedawanych w tzw. hipermarketach kompaktowych. Firma oświadczyła ponadto, że w najbliższym czasie sprzedanych zostanie osiem dużych sklepów w następujących lokalizacjach:

  • Bydgoszcz, ul.Toruńska
  • Gdynia, ul. Nowowiczlińska
  • Gorzów Wielkopolski, ul. Słowiańska
  • Piastów, ul. Tysiąclecia
  • Rzeszów, al. Powstańców Warszawy
  • Tychy, ul. Towarowa
  • Warszawa, ul. Fieldorfa
  • Żary, ul. Broni Pancernej

Dodatkowo Tesco nie przedłuży umów najmu dwóch supermarketów: jednego w Sosnowcu (przy ul. 1- go Maja) i w Warszawie (przy ul.Wolska).

Na początku stycznia tego roku sieć informowała o planach zamknięcia 32 nierentownych sklepów w Polsce. W lipcu firma złożyła zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia zwolnień masowych. Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że Tesco zajmuje piąte miejsce z kwotą przychodu 11,7 miliarda złotych. Tesco wyprzedziły tylko takie firmy handlowe jak Jeronimo Martins (Biedronka, Hebe), Lidl, Eurocash (Groszek, lewiatan, abc, Delikatesy Centrum) i Auchan.

Więcej o: