Warszawa. Galeria Kabaty idzie w odstawkę? Media: Grunty Tesco kupił deweloper

Na 4,5-hektarowej działce na warszawskich Kabatach firma Tesco Polska miała zamiar wybudować galerię handlową. Teraz jednak - jak podał serwis Wiadomoscihandlowe.pl - działkę przejął deweloper Echo Investment, który ma wybudować na niej nowoczesne osiedle mieszkaniowe.
Zobacz wideo

Jak nieoficjalnie dowiedział się branżowy portal Wiadomoscihandlowe.pl spółka Kabaty Investments Tesco sprzedała nieruchomość przy Al. KEN firmie Echo Investment. Kielecki deweloper ma na niej wybudować osiedle mieszkaniowe z niewielką częścią handlowo-usługową.

Na początku roku sieć Tesco rozpoczęła poszukiwania chętnego na grunty. Zainteresowany nimi był m.in. brytyjski oddział dewelopera z RPA, firmy Heriot Reit. Wtedy negocjacje się nie powiodły. Teraz, z nowym zainteresowanym, udało się dogadać. 

Jeszcze przez najbliższe trzy lata Tesco będzie prowadzić hipermarket na Kabatach jako najemca, a w tym czasie Echo będzie załatwiać formalności związane z budową nowego obiektu

- napisały wiadomoscihandlowe.pl.

Sieć Tesco ma być nadal obecna ze swoim marketem w planowanym kompleksie mieszkaniowym, ale będzie to z pewnością sklep skromniejszy niż ten w rozważanej wcześniej Galerii Kabaty. Deweloper, firma Echo Investment, jak dotąd nie skomentował doniesień.

Tesco zmienia format swoich marketów

Tymczasem tłumy klientów oblegają od 31 lipca markety Tesco w całym kraju. Dzieje się tak za sprawą masowej wyprzedaży, w ramach której wiele z produktów klienci mogą kupić o 50 proc. taniej niż dotychczas. Z kolei wyprzedaż jest rezultatem decyzji o zmianie polityki handlowej Tesco w Polsce.

Sieć, która w ostatnich miesiącach nie radzi sobie na naszym rynku najlepiej, postanowiła zmienić format swoich placówek. Sklepy będą mniejsze - obok tradycyjnych hipermarketów mają funkcjonować tzw. markety kompaktowe - a osiem z większych obiektów Tesco będzie sprzedana (chodzi o duże hipermarkety w Bydgoszczy, Gdyni, Gorzowie Wielkopolskim, Piastowie, Rzeszowie, Tychach, Żarach i Warszawie). Zmianie ulec ma także asortyment sklepów Tesco.

Więcej o:
Komentarze (21)
Warszawa. Galeria Kabaty idzie w odstawkę? Media: Grunty Tesco kupił deweloper i wybuduje osiedle mieszkaniowe
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 8 razy 6

  Lepiej by tam postawili ze 4 kościoły, a nie jakieś głupie bloki ...

 • siwywaldi

  Oceniono 4 razy 4

  Miała być rozbudowa Tesco - źle. Teraz plany ulegają zmianie i wychodzi że jest jeszcze gorzej.... :-))

 • 3guziec

  Oceniono 3 razy 3

  e tam jakie obnizki po 50 proc, dzisiaj widziałem obniżki po 10 proc i tylko wybranych artykułów.

 • kamila3345

  Oceniono 15 razy 3

  Szkoda, miało być pięknie a będą kolejne bloki na sypialnianej pustyni...

 • bzdziszewiak2

  Oceniono 2 razy 2

  Nie chcieli galerii, będą mieli osiedle ze sklepikiem. Dewelopera, który ma nie jedno na sumieniu.

 • wojto51

  Oceniono 2 razy 0

  Jeszcze mało tam domów......

 • drama mystery horror

  Oceniono 6 razy 0

  Kabaty to taka dzielnica wzorowana na slumsach - niska zabudowa, dom przy domu - z sąsiadami żyjemy bardzo blisko, wszystko zabetonowane. Teraz dobudują kolejne nowoczesne osiedle: dom przy domu, wszystko zabetonowane, itd. - nazwie się to "zielony zakątek".

 • 162tony

  Oceniono 5 razy -1

  Market albo osiedle... jedno warte drugiego.

 • Lojac

  Oceniono 9 razy -1

  A może jakiś nowoczesny park wodny Rado Dzielnicy Ursynów? Sam basen na Wilczym Dole to za mało jak na dużą południową część Ursynowa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX