Warszawa. Galeria Kabaty idzie w odstawkę? Media: Grunty Tesco kupił deweloper

Na 4,5-hektarowej działce na warszawskich Kabatach firma Tesco Polska miała zamiar wybudować galerię handlową. Teraz jednak - jak podał serwis Wiadomoscihandlowe.pl - działkę przejął deweloper Echo Investment, który ma wybudować na niej nowoczesne osiedle mieszkaniowe.
Zobacz wideo

Jak nieoficjalnie dowiedział się branżowy portal Wiadomoscihandlowe.pl spółka Kabaty Investments Tesco sprzedała nieruchomość przy Al. KEN firmie Echo Investment. Kielecki deweloper ma na niej wybudować osiedle mieszkaniowe z niewielką częścią handlowo-usługową.

Na początku roku sieć Tesco rozpoczęła poszukiwania chętnego na grunty. Zainteresowany nimi był m.in. brytyjski oddział dewelopera z RPA, firmy Heriot Reit. Wtedy negocjacje się nie powiodły. Teraz, z nowym zainteresowanym, udało się dogadać. 

Jeszcze przez najbliższe trzy lata Tesco będzie prowadzić hipermarket na Kabatach jako najemca, a w tym czasie Echo będzie załatwiać formalności związane z budową nowego obiektu

- napisały wiadomoscihandlowe.pl.

Sieć Tesco ma być nadal obecna ze swoim marketem w planowanym kompleksie mieszkaniowym, ale będzie to z pewnością sklep skromniejszy niż ten w rozważanej wcześniej Galerii Kabaty. Deweloper, firma Echo Investment, jak dotąd nie skomentował doniesień.

Tesco zmienia format swoich marketów

Tymczasem tłumy klientów oblegają od 31 lipca markety Tesco w całym kraju. Dzieje się tak za sprawą masowej wyprzedaży, w ramach której wiele z produktów klienci mogą kupić o 50 proc. taniej niż dotychczas. Z kolei wyprzedaż jest rezultatem decyzji o zmianie polityki handlowej Tesco w Polsce.

Sieć, która w ostatnich miesiącach nie radzi sobie na naszym rynku najlepiej, postanowiła zmienić format swoich placówek. Sklepy będą mniejsze - obok tradycyjnych hipermarketów mają funkcjonować tzw. markety kompaktowe - a osiem z większych obiektów Tesco będzie sprzedana (chodzi o duże hipermarkety w Bydgoszczy, Gdyni, Gorzowie Wielkopolskim, Piastowie, Rzeszowie, Tychach, Żarach i Warszawie). Zmianie ulec ma także asortyment sklepów Tesco.

Więcej o: