Onico z這篡這 wniosek o og這szenie upad這軼i. Wcze郾iej banki wypowiedzia造 firmie umowy

Onico, jeden z najwi瘯szych niezale積ych importer闚 paliw, z這篡 wniosek og這szenie upad這軼i. Zarz康 chce spr鏏owa post瘼owania sanacyjnego.

Onico złożyło wniosek o ogłoszenie upadłości do Sądu Rejonowego dla m.st Warszawy w Warszawie. Powód to niewypłacalność - spółka utraciła zdolność do wykonywania wymagalnych zobowiązań pieniężnych.

Onico złożyło wniosek o upadłość, ale chce spróbować sanacji

Zarząd wniósł jednocześnie o wstrzymanie rozpoznania wniosku o upadłość. To dlatego, że dwóch wierzycieli złożyło inne wnioski - o otwarcie postępowania sanacyjnego. Firma chce poczekać więc do do czasu prawomocnego orzeczenia w tej sprawie.

Onico ostrzegało już wcześniej, że ma problemy. 9 lipca podało, że przystąpiło do przeglądu dostępnych opcji w zakresie finansowania działalności - firma chciała "ustabilizowania linii kredytowych" oraz zyskania trochę czasu na działania naprawcze, które pozwoliłyby odbudować kapitały własne.

Banki wypowiedziały Onico umowy

Pod koniec lipca jednak Alior Bank i ING Bank Śląski wypowiedziały spółce umowy kredytowe, a BNP Paribas (Suisse) wezwał do całkowitej spłaty wierzytelności w kwocie ponad 8 mln dolar闚.

Onico to spółka z Warszawy, która jest jednym z największych niezależnych importerów paliw do Polski. Zajmuje się obrotem zwłaszcza LPG, ON i biopaliwami. W 2018 roku miała ponad 3 mld zł przychodów. Jest notowana na warszawskiej giełdzie, na rynku alternatywnym NewConnect.

Wi璚ej o: