Amazon zuchwale oszukany na 300 tysięcy euro. Paczkami z piachem

James Gilbert Kwarteng to 22-letni obywatel Majorki, który właśnie zapisał się w historii zuchwałych kradzieży. Oszukał giganta - firmę Amazon - na łączną kwotę prawie 300 tys. euro. Dokonał tego w wyjątkowo prosty i niepozorny sposób.
Zobacz wideo

Jak podał Newsweek.com, przekręt aresztowanego przez hiszpańską policję Kwartenga to drugie pod względem wartości oszustwo typu scam (polega ono na wzbudzeniu u kogoś zaufania, a następnie wykorzystanie tego zaufania do wyłudzenia pieniędzy lub wartościowych rzeczy lub towarów przy pomocy usług internetowych maili, czy listów) na szkodę Amazona oraz największe tego typu przestępstwo w Europie

Wysyłał paczki z piachem do Amazona

Mężczyzna na potęgę kupował produkty w serwisie Amazon, po czym odsprzedawał je z wykorzystaniem innych portali aukcyjnych. Zanim jednak wysłał towar do nabywcy, ważył go dokładnie, a w karton od Amazona wsypywał... piach o wadze zakupionego wcześniej produktu.

Paczkę, pod pretekstem zwrotu odsyłał do firmy, po czym - zgodnie z polityką handlową - otrzymywał od Amazona zwrot pieniędzy.

Towar, a właściwie udający go piach, lądował w magazynie w Barcelonie, gdzie gigant nie dopilnował rzeczywistych stanów magazynowych. Bezkarny Hiszpan powtórzył proceder tak wiele razy, że zdążył wyłudzić blisko 300 tys. euro, nim firma się zorientowała. Co więcej, za ukradzione w ten sposób pieniądze zdążył otworzyć własny interes.

Możliwe, że Amazon nadal nie zorientowałby się w sytuacji, gdyby nie fakt, że w ostatnim czasie spółka zmieniła zasady postępowania ze zwrotami.

Więcej o:
Komentarze (58)
Amazon zuchwale oszukany na 300 tysięcy euro
Zaloguj się
 • kacykmoralny

  Oceniono 26 razy 26

  "obywatel Majorki" - szkoła, która wydała dyplomy redaktorom next.gazeta.pI też dopuściła się zuchwałego oszustwa

 • piotrek_z_piotrkowa

  Oceniono 15 razy 13

  nie ma obaewy, to nie Amazona oszukał. To sprzedawcę/dostawcę orżnął, amazon nawet swoją prowizję zatrzymał tutaj. Amazon, w umowie z dostawcą, zastrzega sobie , ze nie odpowiada za rzeczy zwracane przez kupujących , a w szczególności za ich stan.Przewalacze dobrze wiedzą, że nikt tego nie kontroluje, bo amazon nie ma takiej potrzeby. Robi refund , i nawet za tę operację pobiera prowizję od sprzedawcy. Sprzedawca nie ma więc kasy, towaru - a jeszcze musi opłacić koszty obsługi 'zwrotu' do Amazonu. Taka bajka. Więc nie powodu do zmartwienia - pan B. ma się dobrze i wcale go to nie rusza.

 • kaktus-2

  Oceniono 16 razy 12

  Program Kuźniar + :)

 • no.idea.pro

  Oceniono 11 razy 11

  Stolica Majorki to San Estupido.

 • lucifer

  Oceniono 18 razy 10

  obywatel majorki dokonal oszustwa typu scam

  ludzie, co my robimy na tym upadlym portalu? :/

 • radon13

  Oceniono 13 razy 9

  A jakby wsadzał tam zepsuty sprzęt odsyłany pod tym samym pozorem ? Amazon nigdy by się nie zorientował ? Nikt nie sprawdzał co jest odsyłane , przecież to chore !

 • soap2

  Oceniono 9 razy 5

  Bezos płakał jak zwracał.

 • dublet

  Oceniono 10 razy 4

  Nie ma dowodów na to, że to nie ktoś z kancelarii niejakiego Lecha K wysadził samolot. To kluczowy dowód i przełom w śledztwie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX