Milion złotych dla fundacji o. Rydzyka z resortu zdrowia. "Prowadzenie kampanii informacyjnej"

Ministerstwo Zdrowia zawarło umowę z Fundacją Lux Veristas, którą zakładał m.in. o. Tadeusz Rydzyk, na prowadzenie kampanii związanej z chorobami nowotworowymi. Na spoty informacyjno-edukacyjne wydano blisko milion złotych. Od początku rządów PiS do instytucji powiązanych z redemptorystą trafiło jednak znacznie więcej pieniędzy.

Fundacja Lux Veritatis, której założycielem jest m.in. ojciec Tadeusz Rydzyk, oraz Ministerstwo Zdrowia zawarły umowę, na mocy której resort wydał blisko milion złotych na kampanię informacyjną dotyczącą chorób nowotworowych - informuje poseł Krzysztof Brejza.

Ministerstwo Zdrowia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa., m.in. z uwzględnieniem przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych, zawało umowy z Fundacją LUX VERITAS. Umowy dotyczyły zakupu czasu antenowego dla celów przeprowadzenia kampanii edukacyjno-informacyjnej w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki nowotworów.

- czytamy w oficjalnej odpowiedzi na interpelację poselską wystosowaną przez posła.

Czytaj też: O. Tadeusz Rydzyk ma powody do zmartwienia. Wydawca ostrzega: "Nasz Dziennik" może przestać istnieć

W 2016 na cel wydano blisko 183 tys. zł, w 2017 r. prawie 489 tys. zł, a w 2018 202,4 tys. zł. Łącznie daje to kwotę blisko 900 tys. zł. 

Krzysztof Brejza zwraca uwagę na fakt, że kampanię w mediach powiązanych z o. Rydzykiem realizowano "gdy brakuje pieniędzy na leczenie raka".

>>> PiS i ojciec Tadeusz Rydzyk od zawsze są ze sobą blisko. Jak ta relacja przekłada się na pieniądze? Poniższe nagranie podaje ważne wyliczenia.

Zobacz wideo

Ojciec Tadeusz Rydzyk i Ministerstwo Sprawiedlowości

Dotacja z resortu zdrowia nie jest jedyną jaka trafiła do instytucji powiązanych z o. Tadeuszem Rydzykiem. W lutym wyszło na jaw, że Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, czyli uczelnia o.Tadeusza Rydzyka, jest wśród zwycięzców konkursu Ministerstwa Sprawiedliwości. Placówka uzyskała finansowanie w kwocie 3,8 mln zł na przeprowadzenie szkoleń dla sędziów, asesorów i referendarzy z zakresu "komunikacji i negocjacji".

Według OKO.press wszystkie podmioty związane z Tadeuszem Rydzykiem od początku rządów PiS otrzymały co najmniej 214 milionów zł. Pod uwagę wzięto m.in. dotacje na fundacje, spółki i szkołę wyższą redemptorysty.

Fundacja Lux Veritatis powstała w roku 2003. Jest nadawcą telewizji Trwam. Ojciec Tadeusz Rydzyk był założycielem Fundacji, a także pisma "Nasz Dziennik". Obecnie jest prezesem Radia Maryja. 

Więcej o: