Warszawa. Nawet 100 km/h pojadą pociągi Mostem Gdańskim. Znamy termin zakończenia remontu

Na początku września zakończy się remont Mostu Gdańskiego w Warszawie. Jest on częścią tak zwanej linii obwodowej, która po modernizacji przejmie część ruchu kolejowego w aglomeracji warszawskiej. W piątek przedstawiciele PKP PLK pokazali, na jakim etapie są prace remontowe.

Wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel powiedział, że skutki modernizacji będą widoczne dla mieszkańców całego województwa. Zaznaczył, że przepustowość tego odcinka zwiększy się trzykrotnie. 
To oznacza, że przewoźnicy będą mogli zwiększyć częstotliwość kursowania pociągów. Dotyczy to przede wszystkim Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Kolei Mazowieckich, które obsługują ruch lokalny. 

Ze starej konstrukcji zostały jedynie podpory. Wymieniono stalowe elementy mostu oraz wszystkie elementy związane z infrastrukturą kolejową. To pozwoliło na zwiększenie dopuszczalnej prędkości do 100 kilometrów na godzinę. Przed remontem pociągi mogły tu rozwijać prędkość do 60 kilometrów na godzinę.

>>> Czy Polacy są zadowoleni z PKP? Zobacz nasz materiał wideo:

Zobacz wideo

Remont za ponad 70 milionów złotych

W ciągu doby linią będzie mogło przejechać do 300 pociągów pasażerskich i towarowych. 
Modernizacja Mostu Gdańskiego w Warszawie będzie kosztować ponad 70 milionów złotych. Całość środków pochodzi z budżetu państwa. 

Więcej o: