To będzie największa inwestycja biznesowa w Trójmieście. Rozpoczyna się budowa Airport City Gdańsk

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy poinformował o rozpoczęciu budowy Airport City, nowoczesnej inwestycji komercyjnej położonej przy lotnisku. Docelowo ma to być kompleks siedmiu budynków o charakterze biurowym, oferujący funkcje usługowe, gastronomiczne oraz hotelowe.
Zobacz wideo

9 sierpnia w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której został zaprezentowany projekt Airport City Gdańsk. Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk powiedział, że budowa ACG to dla gdańskiego lotniska kolejny kamień milowy. 

Nowoczesne Airport City

Airport City zaoferuje ok. 120 tys. m. kw. powierzchni użytkowej i ok. 100 tys. m.kw. powierzchni najmu. Budynki będą wyposażone w inteligentny systemem zarządzania i całodobową ochronę. Inwestycja ma zapewniać energooszczędność

Na terenie kompleksu znajdą się stacje ładowania pojazdów elektrycznych i rowerów Mevo. Przewidziana jest budowa strefy sportu i rekreacji. We współpracy z pomorskimi uczelniami i organizacjami pozarządowymi projektowane są ścieżki tematyczne: kulturoznawcze, rekreacyjne, gastronomiczne i dotyczące zakupów. Port Lotniczy Gdańsk w swojej nowej inwestycji stawia na naturę. Zieleń i przyjazny klimat to niewątpliwe atuty Airport City. Oprócz istniejących już drzew, wokół biurowców wyrosną trawy, rośliny ozdobne oraz kwiaty. Na dachach powstaną zielone tarasy widokowe, a przy jednym z budynków ogród warzywny

- czytamy w komunikacie Portu Lotniczego Gdańsk.

W ramach inwestycji jako pierwszy zrealizowany będzie budynek Alpha, który będzie miał 6 pięter i dwie kondygnacje podziemne oraz będzie oferował 197 miejsc parkingowych. 9 sierpnia ogłoszono przetarg na budowę Alphy, której budowa powinna rozpocząć się w IV kwartale 2019 r., a zakończyć w II/III kwartale 2021 r. W sumie budynków będzie osiem. 

>>> Wiesz, gdzie znajduje się największe lotnisko na świecie? Zobacz ten imponujący projekt!

Zobacz wideo

Inwestycja na lata

Inwestorem Airport City Gdańsk jest Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Spółka zarządza nowoczesnym, trzecim co do wielkości lotniskiem w Polsce, które w 2019 r. chce obsłużyć 5 mln. pasażerów.

Projekt Airport City Gdańsk to inwestycja, która w dłuższej perspektywie czasu umożliwi dywersyfikację przychodów naszej spółki. Chcemy, aby za kilkanaście lat stanowiły one istotną część naszej aktywności i były uzupełnieniem przychodów z działalności lotniskowej i pozalotniskowej. W ten sposób powiększamy także majątek spółki, równocześnie budując nową dzielnicę lotniskową

- podsumował Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Choć dokładna suma inwestycji nie jest znana, budowa Airport City ma być finansowana ze środków własnych Portu oraz z emisji obligacji przez Bank Pekao S.A.

Więcej o: