Oświadczenie w sprawie niższych cen prądu. To ostatni dzień na składanie dokumentów

Tylko do wtorku 13 sierpnia można składać oświadczenia, na podstawie którego możliwe będzie skorzystanie z niższych cen za energię elektryczną. Dokumenty takie składają m.in. odbiorcy końcowi spoza gospodarstw domowych.

Oświadczenie w sprawie niższych cen prądu dotyczy m.in. klientów dużych i małych przedsiębiorstw, szpitali, państwowych jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej oraz jednostek sektora finansów publicznych. Pismo, które potwierdza status odbiorcy końcowego, należy złożyć odpowiedniemu sprzedawcy energii elektrycznej. Dzięki temu będą oni mogli skorzystać z niższych stawek ceny elektrycznej.

Niższe ceny prądu: tylko do dziś można złożyć oświadczenie uprawniające do niższych stawek za energię

Dzięki złożonemu oświadczeniu w drugim półroczu 2019 roku prąd może być rozliczany według starych stawek i cen, stosowanych w czerwcu 2018 roku. Czas na złożenie oświadczenia kończy się dziś, więc przedstawiciele przedsiębiorstw, które nie zdążyły wysłać dokumentów wcześniej, muszą osobiście udać się do swojego sprzedawcy energii.

Wzory oświadczeń dostępne są na stronach spółek dystrybuujących prąd w Polsce, czyli m.in. PGE, Energa, Tauron czy Enea. Ogólny wzór dostępny jest także w Dzienniku Ustaw. Ze względu na duże zainteresowanie niektóre oddziały tych firm mają być dziś otwarte nawet do godziny 20.

Więcej o:
Komentarze (5)
Oświadczenie w sprawie niższych cen prądu. To ostatni dzień na składanie dokumentów
Zaloguj się
 • andrew1507

  Oceniono 1 raz 1

  pis to zgraja idiotow po wodza kretyna

 • andrew1507

  Oceniono 1 raz 1

  uwalcie kaczyzm w wyborach teraz,
  to ostatnie wolne wybory, potem gulag zwany"wyspa wolnosci"

 • naw18

  0

  Przeciez ktos za to zaplacic MUSI ! Nie ma darmowych kolacji. Dzis obnizka a jutro PODWYŻKA , bilans musi wyjsć na zero.

 • wymagany_login

  0

  Kolejny idiotyz mający na celu zawracanie doopy ludziom i marnowanie ich czasu.
  Skoro oczywistym jest, że kazdy woli płacić mniej, to po cholerę robi się takie akcje, zamiast odwrotnej, czyli: chcesz płacić więcej, to złóż oświadczenie, bo najprawdopodobniej że masz coś nie tak z główką.
  A to zapewne jest standardowy myk polegający na tym, że "nie chcem ale muszem" - tj. pozwyższają ceny, łaskawie dając możliwość płacenia po staremu przez jakiś czas, jednak zakładają że na pewno nie wszyscy zdążą z papierami, bo mogą nie wiedzieć, zapomnieć, olać... itp.

 • jakuz3

  0

  A dlaczego gospodarstwa domowe nie mogą składać tych oświadczeń?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX