Czy 15 sierpnia sklepy będą zamknięte? Tego dnia wypada święto wolne od pracy

W czwartek 15 sierpnia obchodzone są dwie uroczystości - Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Święto Wojska Polskiego. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy, w związku z czym większość sklepów będzie zamknięta.

15 sierpnia jest dniem wolnym od pracy, w związku z czym nieczynne tego dnia będą centra handlowe oraz duże sklepy. Otwarte w tym czasie mogą być jedynie te placówki, których nie obejmuje ustawa zakazująca handlu w niedzielę i dni świąteczne. Otwarcie sklepów zależeć będzie jednak od właściciela każdego ze sklepów.

15 sierpnia dniem wolnym od pracy. Które sklepy mogą być otwarte?

Tego dnia otwarte powinny być przede wszystkim lokale gastronomiczne - cukiernie, kawiarnie czy restauracje. Drobne zakupy można będzie zrobić także na stacjach benzynowych.

15 sierpnia mogą być otwarte osiedlowe sklepy, w których handel prowadzony jest przez właściciela lub rodzinę oraz niektóre sklepy franczyzowe takie jak Żabka czy Freshmarket. Decyzja dotycząca tego, czy dany sklep zostanie otwarty zależy jednak tylko od właściciela danej placówki. Lepiej przygotować się więc na to, że 15 sierpnia większość sklepów będzie zamknięta.

Jest to bowiem doskonała okazja do rozpoczęcia długiego weekendu. 15 sierpnia w tym roku wypada w czwartek, więc biorąc dodatkowy urlop w piątek, mamy łącznie cztery dni odpoczynku.

Więcej o:
Komentarze (4)
Czy 15 sierpnia sklepy będą zamknięte? Tego dnia wypada święto wolne od pracy
Zaloguj się
  • olal.bana.gw

    Oceniono 2 razy 2

    Pozostala mi tylko Agencja do wydania kasy, no i co mi tu przyglup Jedraszewski bedzie 3,14dolil o teczowej rewolucji. Czarno widze nasza przyszlosc, wrecz czuje sie jak uj w doopie panie kupie, zadnego swiatelka nie mowiac o teczy. Czarna zaraza, cholera. Tylko zycie uprzykrzyc. KWWD.

  • mietasek1967

    Oceniono 3 razy 1

    Zaczęło się .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX