Średni kurs walut NBP - 16.08. Najważniejsze waluty się umacniają [kurs dolara, funta, euro, franka]

Średni kurs walut - 16.08.2019. W piątek rano wciąż obowiązują średnie kursy walut ustalone w środowe południe. Z danych NBP wynika, że kurs EUR/PLN wynosi dziś 4,3463 zł, USD/PLN - 3,8890, CHF/PLN - 3,9924 zł, a GBP/PLN - 4,6926 zł.
Zobacz wideo

Po ostatniej aktualizacji średnich kursów walut na stronie Narodowego Banku Polskiego, zaobserwowaliśmy umocnienie euro, dolara oraz franka szwajcarskiego (cena tego ostatniego zbliża się do czterech złotych. Podrożał także funt brytyjski, który w skali miesiąca odnotowuje jednak znaczny spadek.

Średni kurs walut - piątek 16.08.2019 r.:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 16 sierpnia 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz ekonomiczny. Jakie dane wpłyną dziś na kursy walut?

Jeszcze przed weekendem sytuację na rynku walutowym kształtować będą takie wydarzenia jak publikacja danych o lipcowym bilansie handlowym w Unii Europejskiej, raport miesięczny OPEC oraz informacje o zezwoleniach na budowę w USA, a także cotygodniowy raport „Commitments of Traders” Komisji Obrotu Giełdowymi Kontraktami Terminowymi, zawierający zestawienie pozycji netto na rachunkach „niekomercyjnych” inwestorów spekulujących na amerykańskich rynkach kontraktów terminowych w brytyjskiej walucie.

Więcej o: