Niedziele handlowe. Czy w niedzielę 18 sierpnia zrobimy duże zakupy?

W 2018 roku weszła w życie Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. Czy wobec tego 18 sierpnia sklepy będą otwarte? Odpowiadamy

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu, od marca 2018 roku w naszym kraju znacząco ograniczono możliwość sprzedaży produktów w sklepach w siódmym dniu tygodnia. O ile jednak w ubiegłym roku niedziele handlowe wypadały dwa razy w miesiącu, o tyle w tym roku, sklepy mogą być czynne jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca. W sierpniu wypada ona 25 sierpnia, więc 18 sierpnia większe sklepy będą zamknięte. 

Zobacz wideo

Czytaj więcej: Członek zarządu Eurocash: Zakaz handlu w niedziele korzystny dla małych sklepów

Niedziele handlowe. Gdzie na zakupy 18 sierpnia?

Zakupy zrobimy za to na stacjach paliw, w palcówkach handlowych, które są zlokalizowane na ternie dworców kolejowych lub autobusowych (także w Lidlach i Biedronkach) oraz w tych, gdzie za ladą będzie sprzedawał właściciel.

Czynne będą też sklepy, w których realizowane są usługi pocztowe - są to np. niektóre niektóre Żabki - oraz kawiarnie, apteki restauracje czy sklepy z pamiątkami. 

Czytaj więcej: Włosi idą śladem Polski. Chcą ponownie wprowadzić zakaz handlu w niedziele. Eksperci boją się o PKB

Niedziel handlowe 2019 i 2020

Warto też wiedzieć, że niedziele handlowe w tym roku wypadają jeszcze 29 września, 27 października, 24 listopada, 15 grudnia
22 grudnia, 29 grudnia. 

Od 2020 roku, Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni wprowadza jeszcze większe ograniczenia i o niedzielach handlowych tak naprawdę będziemy mogli zapomnieć. Większe sklepy będą mogły być czynne tylko w 7 spośród 52 niedziel. Będą to: 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia i 20 grudnia. 

Więcej o:
Komentarze (11)
Niedziele handlowe. Czy w niedzielę 18 sierpnia zrobimy duże zakupy?
Zaloguj się
 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 4 razy 4

  Do galerii najbliższej mam cztery przystanki do sklepu jeden przystanek a do rodzinnego spożywczaka 150 metrów gdzie kupię o każdej porze dnia i nocy przez 340 w roku(ponieważ 25 jest na urlopie albo 24) flaszkę bułkę masło ogórka co chcę. Vito 24h, nawet w święta: Wielkanoc Boże Narodzenie nowy rok jest czynny ponieważ urlop zawsze bierze w sierpniu. Jemu niehandlowe niedziele służą 2 lata temu jeździł wartburgiem aktualnie ma nowiutką Skodę oraz dostawczego Peugeota.

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 3 razy 3

  Przecież jaka odpowiedź jest to wiemy nie zrobimy żadnych zakupów ani małych i dużych No chyba że w sklepiku spożywczym jednoosobowym, tak jak 365.dni w roku u mnie na bazarku bez łaski 24h gdzie sprzedawcą jest właściciel i może się go pocałować w cztery litery robi biznes i co?!

 • pH5.5 pH,5.5

  Oceniono 3 razy 1

  api.... UZ to jest ktoś ... Doświadczony ,zęby zjjadł na nie handlowych
  Weź się moźe za jakieś start upy ?

 • mamber1

  0

  W tym kraju wszystko stanęło na głowie. A może niech Kościoły będą również zamknięte w niedziele? Sklepik kościelny w Niedzielę może być czynny?

 • art999

  0

  Te teksty są żenujące. czy myślicie, że mają wartość informacyjną? Otóż nie. Tylko irytują swoją nachalnością i głupotą.

 • kwiatpatologii

  Oceniono 2 razy 0

  Nie wierzcie w te bzdury bo kto to właściwie jest ten "api"?
  Jedyną kompetentną osobą jest UZ i tylko UZowemu słowu można ufać.

 • baxter21

  Oceniono 2 razy 0

  API - niedorozwoju. Robisz z siebie idiotę tymi wypocinami. Ale po co próbujesz zrobić z czytelników baranów ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX