CBA zatrzymało doradców podatkowych i przedsiębiorców. 'Unikanie opodatkowania'

CBA zatrzymało przedsiębiorców i doradców podatkowych oraz przedstawicieli funduszu inwestycyjnego. Zdaniem służb, ujęci w nielegalny sposób unikali opodatkowania narażając Skarb Państwa na utratę miliona złotych.

CBA wraz z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie zatrzymali osiem osób - przedsiębiorców i doradców podatkowych, którzy w celu uniknięcia opodatkowania wykorzystywali fundusz inwestycyjny - czytamy w oficjalnym komunikacie

Zobacz wideo

Według śledczych działanie osób dzisiaj zatrzymanych wyrządziło co najmniej milion złotych szkody w mieniu Skarbu Państwa. Postępowanie, w ramach którego prowadzone są czynności dotyczy zorganizowanych na dużą skalę oszustw podatkowych, poświadczenia nieprawdy w dokumentach oraz nieujawniania właściwym organom podatkowym przedmiotu oraz podstawy opodatkowania.

CBA zatrzymało przedsiębiorców i doradców podatkowych

Wśród zatrzymanych znajdują się dwaj przedstawiciele kancelarii podatkowej, trzej przedsiębiorcy z Piotrkowa Trybunalskiego oraz trzy osoby powiązane z jednym z funduszy inwestycyjnych. Jednocześnie prowadzone są także przeszukania w kilkunastu miejscach w Warszawie, w tym w jednej ze stołecznych kancelarii podatkowych.

Czytaj też: Marian Banaś pod lupą CBA. Kontrola jego majątku miała skończyć się w lipcu, potrwa do października

Zatrzymane osoby zostaną przewiezione do Prokuratury Krajowej w Gdańsku, gdzie usłyszą zarzuty. Jest to nowe śledztwo prowadzone przez CBA i pierwsze zatrzymania w tej sprawie. Badane są kolejne wątki i niewykluczone kolejne realizacje.

Więcej o: