Eurobank znika z Polski. Ważne zmiany dla klientów po fuzji z Bankiem Millennium

Już od 1 października Bank Millennium zastąpi eurobank jako strona wszystkich umów z klientami. Zmiana nie będzie wymagała od klientów dopełnienia żadnych formalności. 11 listopada osoby korzystający dotychczas z bankowości internetowej eurobanku zostaną "przeniesieni" do bankowości internetowej Banku Millennium.

Transakcja zakupu eurobanku przez Bank Millennium została sfinalizowana w maju br. Tym samym los eurobanku został przypieczętowany - instytucja znika z Polski. 

Dla klientów eurobanku najważniejszą datą będzie 1 października br. To wtedy w umowach z nimi Bank Millennium zastąpi eurobank. Zmiana nie będzie wymagała od klientów dopełnienia żadnych formalności, np. zawierania aneksów.

Kolejnym ważnym terminem będzie weekend 8-10 listopada (piątek-niedziela). Wówczas nastąpi przerwa techniczna w dostępie do serwisu internetowego oraz aplikacji mobilnej eurobanku, poprzedzająca ich wyłączenie. W poniedziałek 11 listopada nastąpi połączenie systemów informatycznych eurobanku i Banku Millennium. Dotychczasowi klienci eurobanku będą od tej pory korzystać z nowej bankowości internetowej i aplikacji mobilnej Banku Millennium. Sieć placówek obu banków zostanie połączona i oznaczona logotypem Banku Millennium.

Numery kont bez zmian

Po przejęciu eurobanku przez Bank Millennium bez zmian pozostaną m.in. numery rachunków osobistych, oszczędnościowych, lokat terminowych, kart debetowych i kredytowych, numery kont do spłat kredytów, loginy do serwisów bankowości internetowej, czy kody PIN dla kart. Nie mają wzrosnąć także opłaty i prowizje (wręcz zwiększy się liczba darmowych bankomatów - o maszyny Banku Millennium), nie zostanie zlikwidowany program premiowy Codziennie Zyskuję.

Ochrona depozytów

Zakres ochrony w ramach Bankowego Funduszu Gwarancyjnego zgodnie z polskim prawem stanowi równowartość w złotych 100 tys. euro. Od 1 października 2019 r., czyli od momentu prawnego połączenia banków, limit ten będzie obowiązywał dla depozytów zgromadzonych przez klientów łącznie w eurobanku i Banku Millennium, a nie jak dotychczas odrębnie dla każdego z banków. W przypadku, gdy po połączeniu banków nastąpi przekroczenie kwoty podlegającej ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, klient może wypłacić nadwyżkę w terminie 3 miesięcy od dnia uzyskania niniejszej informacji bez utraty odsetek oraz ponoszenia opłat z tego tytułu

- informuje także eurobank.

.. źródło: eurobank

Zobacz wideo
Więcej o: