Komentarze (218)
Polacy zapłacą setki milionów złotych. Od 1 września 25 gr opłaty za torby foliowe
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • grpo30

  Oceniono 21 razy 3

  Czyli chodzi tak naprawdę żeby wydoić z ludzi kolejny miliard na rozdawnictwo. Oczywiście srodowisko mimochoem skorzysta, ale gdyby nie perspektywa kaski rząd nic by nie zrobił.

 • hanka4

  Oceniono 7 razy 3

  Super. Żeby jeszcze sieci handlowe szły klientom na rękę. Nie używam już zrywek, tylko woreczków z firanek do pakowania owoców. Ale gdy chciałam w Kauflandzie aby ekspedientka zapakowała mi ser do plastikowego pojemnika, zaczęła stroić fochy, a centrala napisała mi, że jest to zabronione.

 • tonymigmail

  Oceniono 2 razy 2

  do dzisiaj nie rozwiązano w Polsce problemu skupu butelek a poradzą sobie z torbami foliowymi? Co bardziej szkodzi środowisku, butelka szklana, butelka plastikowa czy torba foliowa?

 • henio1946

  Oceniono 2 razy 2

  patrzę na tych ludzi lepszego ustroju i śmiać mi się chcę przecież za to płacili w towarze nikt wam nie da nic za darmo nie macie dzieci inni mają na 500+

 • fruqo3

  Oceniono 4 razy 2

  Znowu PiS - owskie kooorvy chcą sobie napchać kieszenie. Jestem jak najbardziej za ograniczeniem lub wręcz eliminacją niektórych rodzajów plastiku. Dlaczego wiec pyerdolone PiS - uary nie zabronią używania plastikowych kubków czy słomek do napojów? Ano dlatego, ze uderzyłoby to w ich elektorat 500+ chlejacy browar z takich naczyń. Dlatego tym PiS - owskim kooorvom nie wierze. Ich intencja bynajmniej nie jest ochrona środowiska.

 • wiesss

  Oceniono 2 razy 2

  Najważniejsza dla Kowalczyka jest propaganda. On ma w d środowisko. Chce ograniczyć foliówki foliówka za 25 gr?Nieeeeeeeeeee. On takich foliówek sprowadza setki ton z zagranicy bo mu mało

 • jango33

  Oceniono 8 razy 2

  Taka torba powinna kosztować 2,5 a nie 0,25. Państwo powinno też się wziąć za pakowane fabrycznie w folie warzywa czy owoce. Jak Hiszpan czy Portugalczyk chce sprzedać gruszki czy pomidory w Polsce to niech je przyśle w skrzynce a jak nie, to powinna być możliwość wypakowania towaru i niech sklep mu odeśle opakowanie, na swój koszt.

 • patryk.nijaki

  Oceniono 10 razy 2

  nie używam taki toreb, żona trochę się zżyma że wyglądam jak wieśniak z płócienna, ale odpowiadam jej że torba jest czysta a chamem jest ktoś kto idzie na stoisko warzywne zrywa 20 cieniutkich siateczek foliowych i w to pakuje całe zakupy.

 • wyboga

  Oceniono 4 razy 2

  Będę wdzięczny, jeżeli ktoś wskaże mi sklep, lub market w którym nie płaci się za foliówki.

 • remo29

  Oceniono 10 razy 2

  > Na przepisach ma zyskać zarówno budżet jak i środowisko.

  Nie nie, nic bardziej mylnego. Na przepisach zarobi tylko partia.

 • kurdupel0

  Oceniono 1 raz 1

  Przeciętny obywatel Niemiec ma mądrych polityków , przeciętny obywatel Danii pewnie ma bardzo mądrych polityków , a przeciętny biedny Polak zamiast polityków ma samych kretynów z partii p....s którzy dorwali się do władzy i kradną na potęgę ,to jak można porównywać jabłka z burakami?

 • marcin_25

  Oceniono 1 raz 1

  Kolejna tekturowa propozycja...nawet jak reklamówki będą kosztować 2 zł to przy zakupach za 100 zł ludzie i tak kupią reklamówkę. Dlaczego nie pójdziemy dwa kroki dalej i nie zakażemy w ogóle sprzedaży toreb foliowych????? Słabe Państwo=słabe prawo...

 • ankawwa

  Oceniono 3 razy 1

  Ostatnio wprowadzone opłaty też miały wpłynąć do budżety w mln złotych,a tymczasem najwięcej zarobiły na tym same sklepy ! Tak nas robią w jajo !

 • antywyborca2019

  Oceniono 1 raz 1

  To ja chyba nie Polak, bo nie zapłacę

 • gregovski1

  Oceniono 3 razy 1

  Przestać je produkować....?

 • telewy2

  Oceniono 1 raz 1

  Będzie kasa na propagande tvp, pinćsety, premie dla górników. Ważne żeby tylko być przy korycie. A środowisko? Co tam, dla pisu ono jest nieistotne.

 • antywyborca2019

  Oceniono 3 razy 1

  Dlaczego nie 1zl, ważne żeby pieniądze trafiały na projekty związane z ochroną środowiska, zastanawia mnie jeszcze czemu wszystkie wody i napoje sprzedawane są w plastikach zamiast w zwrotnych szklach... lobby musi grubo działać

 • maguniaklikunia

  Oceniono 5 razy 1

  Mam w domu kilka toreb ekologicznych lnianych i bawełnianych i taką torbę składam w kosteczkę i zawsze mam w torebce. Czasem wkładam do pralki z innym praniem żeby ją odświeżyć. Ja nie kupuję plastikowych toreb bo są słabe, drogie i zwyczajnie szkoda mi na nie każdego grosza. Dla mnie takie torebki mogą kosztować i po 10 zł.

 • akiraxx

  Oceniono 5 razy 1

  Aby to miało sens, to taki podatek powinien mieć konkretny cel. Przykładowo finansowanie badań nad skutecznym recyclingiem, opracowanie skutecznych alternatyw dla takich torebek nie wymagających recyclingu, albo w najgorszym razie wsparcie działań proekologicznych w innym obszarze. Plus coroczna kontrola z realizacji. Obecnie jak to po prostu wpadnie do budżetu tylko po to by wypłacać 500+, opłacać troli szkalujących sędziów, czy wypłacać nagrody dla swoich to jest to bez sensu.

 • autonomy

  Oceniono 11 razy 1

  Kasy brak, trzeba szukać pieniążków. Naobiecywało się złotych klamek głupiemu narodowi za dożywotnie koryto, to teraz pali się koło kaczych dupek i wkrótce takie zmyślne "pierdółkowe" opłaty będą liczniejsze, co wcale mnie nie dziwi.

 • jerzytop

  0

  Ciekawe jakim sposobem . Czyżby tam nie było produktów na wagę ?
  Przestancie pier....ć o tym że tam zuzywa się 4 foliówki a u nas 400 .
  To tak jak z pisaniem że PRZECIEŻ paliwa w Polsce nie są najdroższe bo tam czy siam są droższe chciaż tam czy SIAM zarabiają 3 razy tyle co w Polsce

 • leo-art

  0

  no tak tak... papierowe torby szkodzą środowisku, bo trzeba wpierw wyciąć las... Ekolodzy mają nieźle narąbane w główkach.
  Problem pojawia się z foliówką kiedy w 95 procentach katolik rzuca śmieć byle gdzie ;-) albo kiedy odbiorcy śmieci wysypują coś gubią itp... No i jest problem bo żadnego recyklingu podobno nie ma tylko jedna wielka katolicka ściema. Plastik jest ekologiczny. Dobry plastik jest dobry. Ludzie biorą nowe torby bo boją się pewnie przyjść ze starą - no bo nie będą mieć na tę torbę paragonu.
  Tu nie chodzi o ekologię ale o podnoszenie podatków.

 • malgojb

  0

  No dobrze ale co z tym cudownym recyklingiem gdzie teoretycznie plastik miał być lepiej przetwarzalny, bo zamienić plastik papierem to jak leczenie dżumy cholerą i udawanie, że co się przejmować śmieć szybciej zniknie.

 • topiramax

  Oceniono 2 razy 0

  Torebki foliowe biorę tylko gdy wypadną mi niespodziewane zakupy a na sklepie nie ma wolnego pudła tekturowego. Rzadko jednak. Zwykle mam przy sobie w samochodzie trzy spore torby bawełniane lub dużą typu IKEA oraz skrzynki z tworzywa. Sama pakuję, bo to wygodne w transporcie.

 • forumologin

  Oceniono 6 razy 0

  dlaczego autor artykulu nie podal, ze statystyczny Amerykanin zuzywa 1500 foliowek rocznie? skoro juz dajemy statystyki, kto najmnniej?

 • myczyoni

  Oceniono 4 razy 0

  I bardzo dobrze. Może niektórzy zrozumieją, że nie umrą jeżeli jabłek czy marchewek nie zapakują w sklepie w woreczek foliowy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX