Szkocja: Zamek królowej Marii wystawiony na sprzedaż za 8 mln funtów

Zamek należący do królowej Marii I Stuart został wystawiony na sprzedaż. Za posiadłość można trzeba zapłacić ponad osiem milionów funtów (równowartość 38 milionów złotych).
Zobacz wideo

Jak podaje BBC kamienny zamek był ulubionym miejscem królowej Szkocji Marii I Stuart, której czas panowania przypada na lata od 1542 do 1567 roku. Posiadłość zlokalizowana jest w znajdującym się blisko Edynburga hrabstwie East Lothian.

Szkocja: 8 milionów funtów za zamek królowej Marii I Stuart. W cenie dostęp do tajnych schodów i ukrytych pokoi

Zamek został zniszczony w XVIII wieku, kiedy wybuchło powstanie jakobickie. W 1789 roku architekt Robert Adam podjął się przebudowy zamku, którą zlecił jej ówczesny właściciel Aleksander MacKenzie.

Ostatni właściciel kupił pięciohektarową posiadłość w 2007 roku. Stephen Leach sprzedaje zamek, ponieważ planuje zamieszkać za granicą. Mężczyzna uważa jednak, że jest to idealne miejsce do życia, założenia rodziny, ale też prowadzenia bardziej rozrywkowego trybu życia. Zamek otoczony jest przez park i liczne ogrody. Przyszli właściciele będą mogli cieszyć się dostępem do 13 sypialni, prywatnej karczmy oraz stajni.

Zgodnie z zapewnieniami agencji nieruchomości Savills zamek przeszedł gruntowny remont, zachowane zostały jednak oryginalne elementy takie jak kolumny czy kamienne schody w holu zamku. Posiadłość kryje też sporo tajemnic - właściciele mają do dyspozycji tajne schody czy ukryte pokoje. Zdjęcia posiadłości można obejrzeć na stronie agencji prowadzącej sprzedaż zamku.

Więcej o: