HBO Go zdrożeje? Polacy mogą paść ofiarą przetasowań na rynku serwisów VOD

HBO Go, internetowy serwis dający dostęp filmów i seriali kosztuje w Polsce stosunkowo mało bo 19,90 zł. Niestety według nieoficjalnych informacji cena może być wkrótce nieaktualna. Na szczęście nic nie jest w tej kwestii przesądzone.

HBO Go to jeden z bardziej znanych serwisów VOD w Polsce. Obok serwisów takich jak Netfix czy Amazon Prime jest jednym z głównych dostawców filmów i seriali, które oglądać można na smartfonie, tablecie, komputerze czy telewizorze.

Mało kto pamięta, że początkowo miesięczny koszt usługi wynosił 29,90 zł. W październiku zeszłego roku cenę jednak obniżono do 19,90 zł. Serwis Press dotarł do informacji, że jednym z głównych powodów tej decyzji było pojawienie się na polskim rynku serwisu Showmax. Wszedł do Polski przebojem m.in. dzięki piorunującemu sukcesowi serialu "Ucho prezesa".

Czytaj też: Apple TV+, konkurent Netfliksa i HBO GO, startuje już w listopadzie. Znamy cenę

Showmax, na skutek zmiany w strategii działania właściciela, wycofał się jednak z Polski. Press twierdzi, że przetasowanie na polskim rynku serwisów VOD może doprowadzić do podwyższenia ceny na HBO Go. Możliwe, że będzie ona wynosić 24,90 zł.

Informacji nie sposób potwierdzić, bo HBO nie komentuje informacji Press. Wciąż nie jest więc przesądzone, czy zmiany faktycznie wejdą w życie. 

Zobacz wideo
Więcej o: