Ruszyła budowa odcinka S11 w Wielkopolsce. Kępno zyska pełną obwodnicę

Ruszyła budowa drugiego etapu obwodnicy Kępna na drodze ekspresowej S11. Oddanie do ruchu blisko 7-kilometrowego odcinka planowane jest na 2021 r.

Jak informuje GDDKiA, na budowie drugiego etapu obwodnicy Kępna rozpoczęto m.in. prace przy wykopach i nasypach. Ruszyły także roboty przy obiektach inżynierskich, prowadzona jest wycinka drzew, trwa odhumusowanie placu budowy.

Wykonawcą tego odcinka jest Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR, wartość kontraktu wynosi 122,6 mln zł. Oddanie do ruchu obwodnicy Kępna planowane jest w 2021 r.

Północna część obwodnicy Kępna w ciągu S11 - odcinek o długości 3,6 km - jest już przejezdna od maja 2018 r. Teraz realizowana zaczyna być druga część - ok. 6,8 km na południe od skrzyżowania z drogą ekspresową S8. Zbudowany zostanie także 1,3-kilometrowy łącznik z istniejącą drogą krajową DK11 o długości ok. 1,3 km.

W ramach inwestycji powstanie dziewięć obiektów mostowych oraz dwa węzły: Kępno Wschód (połączenie z drogą wojewódzką nr 482) oraz Baranów (połączenie z DK11).

Drugi etap obwodnicy Kępna wyprowadzi z miasta ruch tranzytowy na osi północ - południe w ciągu obecnej DK11, a przyszłej S11. Ułatwiony zostanie dojazd do Kępna od strony drogi ekspresowej S8 i uprości się połączenie z DK39 w kierunku Namysłowa

- informuje GDDKiA.

.. gddkia

Droga S11 znad morza na Śląsk

Droga ekspresowa S11 ma docelowo biec z Koszalina w województwie zachodniopomorskim, aż do Piekar Śląskich (województwo śląskie). Na razie jednak gotowe są jedynie krótkie fragmenty całej trasy - obwodnice Jarocina i Ostrowa Wielkopolskiego, zachodnia obwodnica Poznania i pierwszy etap obwodnicy Kępna. Jeszcze w 2019 r. ma zakończyć się budowa obwodnicy Szczecinka, trwa także budowa obwodnicy Olecka. Pozostałe fragmenty nie są jeszcze w budowie.

Całe ok. 550 km drogi S11 ma być gotowe około 2026 r.

>>> Kiedy możemy liczyć na sieć autostrad z prawdziwego zdarzenia? Rzecznik GDDKiA wyjaśnia

Zobacz wideo
Więcej o: