Donald Trump znów szokuje. Chciał zrzucać na huragany bomby atomowe. Trump: "To fake news"

Donald Trump sugerował swoim doradcom zrzucanie bomb atomowych na huragany tak, aby je rozpraszać i aby żywioł nie docierał do wybrzeży USA - pisze serwis "Axios", powołując się na swoje źródła. Trump nazwał te informacje niedorzecznym fake newsem.

Jak informuje serwis "Axios", Donald Trump kilkukrotnie pytał doradców dotyczących bezpieczeństwa wewnętrznego o możliwość bombardowania huraganów. 

Dlaczego ich nie zbombardujemy [Trump miał użyć słowa "nuke", co oznacza broń jądrową - red.]. Formują się u wybrzeży Afryki i przemieszczają się przez Atlantyk. Dlaczego nie możemy wrzucić bomby do oka huraganu i go zaburzyć?

- miał pytać prezydent USA podczas jednej z narad w Białym Domu. "Axios" informuje, że podobną sugestię Trump miał wyrazić także już w 2017 r., aczkolwiek notatka po tamtym spotkaniu nie zawiera informacji, że do bombardowania huraganów miałaby zostać wykorzystana broń atomowa.

Pomysł Trumpa miał wprawić część jego doradców w zakłopotanie. "Axios" cytuje jednak także przedstawiciela administracji rządowej, który mówi, że "cel Trumpa - aby uchronić kraj przed niszczycielskimi huraganu - nie jest zły". 

Ludzie, którzy są blisko Trumpa, mówią "uwielbiam prezydenta, który jest gotów zadawać trudne pytania. Potrzeba twardych ludzi, żeby odpowiadać mu we właściwy sposób, gdy pojawiają się takie kwestie

- mówi doradca.

Trump: "To fake news"

Biały Dom odmówił komentarza ws. doniesień serwisu. Do sprawy odniósł się jednak sam Donald Trump, określając doniesienia "Axios" mianem niedorzecznego fake newsa. "Nigdy tego nie powiedziałem" - pisze o pomyśle "wysadzania" huraganów prezydent USA.

Bombardowanie huraganów nie pomoże?

Jak informuje "Axios", teoria, jakoby detonacja bomby atomowej miała rozbijać huragany, nie jest nowa, i powstała już za czasów Dwighta Eisenhowera [prezydent USA w latach 1953-1961 - red.]. Jak jednak przekonuje National Oceanic and Atmospheric Administration, amerykańska instytucja rządowa zajmująca się prognozowaniem pogody, bombardowanie huraganu nie tylko mogłoby nie pomóc, ale wręcz opad radioaktywny mógłby wraz z wiatrami pasatami przedostawać się na ląd, powodując katastrofalne problemy dla środowiska. 

Z kolei w 2016 r. National Geographic zaznaczał, że bombardowanie huraganów bronią atomową mogłoby naruszać traktat o pokojowych wybuchach nuklearnych między USA a byłym Związkiem Radzieckim.

Więcej o:
Komentarze (59)
Donald Trump znów szokuje. Chciał zrzucać na huragany bomby atomowe. Trump: 'To fake news'
Zaloguj się
 • sluchaj_bej

  Oceniono 39 razy 31

  Neron zwariował dopiero po jakichś 8 latach panowania. Temu wystarczyły 3.

 • bazyli_szek-mikke

  Oceniono 29 razy 25

  "uwielbiam prezydenta, który jest gotów zadawać trudne pytania. "

  To nie jest trudne pytanie. To jest bardzo łatwe pytanie ponieważ negatywne skutki są tak oczywiste że tylko kompletny kretyn mógłby coś takiego wymyślić.

 • an_ma_o

  Oceniono 24 razy 18

  a jednak Niemcy mieli rację ; problem medyczny ...

 • jac_l_w

  Oceniono 17 razy 13

  Niech mnie ktoś przekona, że to nie jest kretyn. Małpa z atomową brzytwą.

 • def11

  Oceniono 15 razy 11

  Największą ułomnością demokracji jest możliwość powierzenia władzy kretynom.

 • pivit

  Oceniono 11 razy 9

  WIdac że facet trzyma formę.
  ..."Nieważne co o tobie piszą, ważne jest żeby mieć koło siebie kawał niezłej młodej dupeczki"...
  ..."Moje IQ to z najwyższych i wszyscy o tym wiecie. Ale nie czujcie się przez to głupsi ani zmieszani. To nie wasza wina"...
  ..."Gdyby Ivanka nie była moją córką pewnie bym ją przeleciał"...
  ..."Mógłbym zastrzelić kogoś na środku Piątej Alei i nie straciłbym ani jednego wyborcy"...
  ..."Chodzi o to że nie ma czegoś takiego jak bycie zbyt chciwym"...
  ..."Cały mój urok polega na tym że jestem bardzo bogaty"...

 • mer-llink

  Oceniono 11 razy 9

  Facecik ma szeroki umysł!!!
  Kłopot w tym, ze wiedza jego na temat huraganów itd. pochodzi z lat 50 XX wieku... To wtedy jakiś oszołom amerykański, rad z posiadania broni atomowej, rzucił hasło "Bombą rozbijać huraganY'... I ta brednia widać ugruntowała sie w rozumku Trumpa Donalda - i tkwi do dziś...
  Jego dziecięcy wówczas umysł to wchłonął, zapisął i przetworzył.
  Jako że jego dorosły umysł nie wchłania, nie przetwarza nowych wiadomości (po prostu pan Trump jest odporny na wiedzę: jak każdy najmądrzejszy z całej wsi zawsze wie lepiej), pozostał na poziomie kilkulatka....
  Ciemnota na poziomie naszego rzeszowsko-przemyskiego PiS-u.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX