Donald Trump ma propozycję: następny szczyt G7 w jego ośrodku golfowym. "To świetna okolica"

Donald Trump rozważa zorganizowanie przyszłorocznego szczytu G7 na terenie jednej ze swoich posiadłości na Florydzie. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ale według amerykańskiego prezydenta trudno o lepszą lokalizację. Wcześniej Trump sugerował, że może zaprosić na spotkanie Władimira Putina.

We francuskim kurorcie Biarritz trwa jeszcze szczyt G7, a jeden z jego uczestników już zastanawia się nad organizacją przyszłorocznego spotkania.

Donald Trump chce zaprosić G7 na swoje pole golfowe

W 2020 roku organizatorem dorocznego spotkania grupy mają być Stany Zjednoczone. Donald Trump powiedział, że mogłoby się ono odbyć w jego posiadłości - ośrodku golfowym Trump National Doral w Miami. Zdaniem prezydenta, to idealna lokalizacja, między innymi ze względu na bliskość międzynarodowego lotniska w Miami.

Decyzja nie została jeszcze podjęta, ale jak mówił Trump "nie mieliśmy jeszcze niczego, co mogłoby nawet zbliżyć się do konkurowania z tym miejscem" - cytuje Reuters. "To świetna okolica" - dodawał prezydent.

Donald Trump ubrał jak na razie udział w trzech szczytach G7, poza tegorocznym we Francji, także w 2017 we włoskiej Taorminie na Sycylii i w 2018 w La Malbaie w Kanadzie. Wszystkie te miejsca są oddalone od dużych lotnisk, na których może wylądować prezydencki samolot Airforce One.

Prezydent USA zaprosi Władimira Putina?

Prezydent Stanów Zjednoczonych powiedział w niedzielę, że jest "możliwe", że w przyszłym roku zaprosi Rosję na doroczne spotkanie G7. Sugestię o włączeniu Władimira Putina do rozmów wyraził podczas roboczego śniadania z brytyjskim premierem Borisem Johnsonem - podała agencja Associated Press. Zrobił to już zresztą kolejny raz. Przeciwni są kanclerz Niemiec Angela Merkel, premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson i prezydent Francji Emmanuel Macron.

>>>Trump o wojnie handlowej: Ktoś musiał to zrobić. Jestem wybrańcem:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (19)
Donald Trump ma propozycję: następny szczyt G7 w jego ośrodku golfowym. "To świetna okolica"
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 11 razy 7

  Tani akwizytor nawet jako prezydent supermocarstwa wciska swoje skarpetki i zestawy do domowych ćwiczeń.

 • mer-llink

  Oceniono 8 razy 6

  Oczywiście, że tylko tam. Ale bez żon. Nieletnie panienki dostarczy przyjaciel Trumpa niejaki Epstein...
  Wait, wait - on nie żyje. Nie szkodzi, Trump ma w notesiku podsunięte kiedyś przez Epsteina adresiki.

 • an_ma_o

  Oceniono 6 razy 2

  Jak zwykle skromy..... swoją droga nie chce za dużo latać za granicę pewnie z obawy żeby go gdzieś w wariatkowie nie zamknęli

 • kmwsm

  Oceniono 2 razy 2

  Co wolaki, chcielibyscie aby wasz przezes kurdupel byl takim multimilarderem? Co? Wy bolszewicy, chcielibyscie?

 • tedj

  Oceniono 5 razy 1

  Garnki też im wcisnął?

 • zigzaur

  Oceniono 1 raz 1

  Przyjedzie takie małe z okrągłym łysym łbem i zostanie stuknięte kijem golfowym, że doleci gdzieś na wybrzeża Liberii czy Azorów.

 • farcry3

  Oceniono 2 razy 0

  Ech ci bogole. Myślą, że są ubermenschen niczym Epstein. Nawet nasz rodowity miliarder sądził, że nie podlega prawom fizyki a jednak się utopił.
  Ci nieprzyzwoicie bogaci niszczą planetę, zostawiają za sobą potęzny ślad węglowy i stale im mało i mało. Ile można zjeść kotletów? Ile można mieć domów, jachtów, dziwek ? Nie ma się co dziwić, że Trampek jest przeciwny eko.

 • zlappande

  Oceniono 4 razy 0

  Donald spedza tyle czasu grajac w golfa, ze dla niego fakt, ze musi gdzies jechac i gdzies cos negocjowac traktuje jako niepotrzebne distraction od tego, w czym czuje sie jak w swoim zywiole

 • sza man

  Oceniono 3 razy -1

  Megaloman. Intelektem nie zaimponuje reszcie, więc próbuje kasą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX