Kaufland kończy z plastikowymi torbami na zakupy. Celem 20-procentowa redukcja plastiku

Sieć sklepów Kaufland sukcesywnie wycofuje ze sklepów plastikowe torby, które do tej pory wydawane były za opłatą przy kasach. Także w polskich sklepach klienci będą mogli skorzystać z zamienników plastikowych foliówek. Jest to do tej pory największy krok Kauflandu w walce z plastikiem.
Zobacz wideo

Jak czytamy na stronie sklepu Kaufland, od teraz we wszystkich sklepach tej sieci w Polsce dostępne są wielorazowe torby na zakupy. Market w ten sposób postanowił ograniczyć zużycie jednorazowych foliówek. Sieć zapewnia, że dostępne w asortymencie torby bawełniane, papierowe, wielorazowe, ażurowe plecionki ze sznurka i torby plastikowe wielokrotnego użytku (w 80 procentach pochodzące z tworzywa z recyclingu) są wytrzymałe i wygodne, a ich używanie przyczyni się do dbania o środowisko.

Kaufland rezygnuje z jednorazowych plastikowych toreb - "wprowadzenie zamienników pozwoli na redukcję aż 1000 ton plastiku rocznie"

Ograniczanie jednorazowych torebek plastikowych to jedna z form akcji REset Plastic, w której udział bierze m.in. Kaufland, polegającej na redukcji plastiku w całej sieci marketów. Działania polegają na redukcji plastiku w produkcji opakowań, recyklingu istniejących opakowań, usuwania odpadów plastikowych z otoczenia oraz uświadamiania klientów o konieczności ochrony środowiska. Polityka ta wprowadzana jest w całej Grupie Schwarz, która obejmuje poza Kauflandem także Lidla.

Jak podają "Wiadomości Handlowe", ze sprzedaży mają zostać wycofane dwa modele jednorazowych toreb foliowych, które były wykorzystywane przez klientów tej sieci. Ekspert ds. CSR w sieci Kaufland Agnieszka Kotlińska powiedziała, że wprowadzenie tych zamienników pozwoli sieci na zredukowanie wykorzystania aż 1000 ton plastiku rocznie. Zgodnie z wprowadzaną strategią do 2025 roku Kaufland ma zredukować o 20 procent zużycie tworzyw sztucznych. Dodatkowo 100 procent opakowań marek własnych ma być poddawane recyklingowi.

W najbliższym czasie Kaufland chce wycofać także jednorazowe, plastikowe sztućce, naczynia oraz słomki do napojów. Mają je zastąpić produkty wykonane z papieru, bambusa, drewna i trzciny cukrowej. W Polsce znajduje się 212 marketów sieci Kaufland, w których zatrudnionych jest 16 tysięcy pracowników.

Więcej o: