Hans Rausing nie żyje. Był założycielem firmy Tetra Pak i jednym z najbogatszych Szwedów

W wieku 93 lat zmarł miliarder Hans Rausing. Jeden z najbogatszych Szwedów zajmował się prowadzeniem rodzinnej firmy Tetra Pak, zajmującej się produkcją opakowań do żywności.

Hans Rausing był synem założyciela firmy Tetra Pak. Jak podaje agencja Reutera miliarder zmarł w piątek 30 sierpnia w swoim domu w południowej Anglii. W oświadczeniu rodzina napisała: "Przemysłowiec i przedsiębiorca Hans Rausing zmarł spokojnie podczas snu w swoim domu. Jego żona Marit była u jego boku". Miał troje dzieci.

Hans Rausing nie żyje. Jeden z najbogatszych Szwedów miał 93 lata

Hans Rausing urodził się 25 marca 1926 roku w Szwecji, gdzie ukończył studia na Uniwersytecie w Lund. Następnie zaczął pracę w rodzinnej firmie Tetra Pak, gdzie objął stanowisko dyrektora zarządzającego. W 1983 roku odziedziczył po ojcu połowę udziałów w koncernie i rozwinął firmę tak, że stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych przedsiębiorstw produkujących opakowania do żywności.

W 1995 r. Hans Rausing sprzedał swoje udziały starszemu bratu. W 2001 r. został głównym inwestorem firmy Ecolean, zajmującej się produkcją elastycznych opakowań na żywność i napoje. Do Wielkiej Brytanii wyprowadził się ze względu na niższe podatki. Mieszkał w Wadhurst Park w Sussex. Hans Rausing zajął 112. miejsce na liście najbogatszych ludzi z majątkiem szacowanym na 11,2 miliarda dolarów.

Więcej o: