"Studio Biznes". "Mieszkanie+" zderzyło się ze ścianą. Miało być 100 tys., a jest 867. Skąd taki wynik?

"Studio biznes", nowy program Gazeta.pl emitowany na żywo w każdą środę w południe, gościło dziś ekspertów rynku nieruchomości. Marcin Krasoń zespołu Obido.pl oraz Bartłomiej Baranowski, analityk Domiporta.pl omawiali możliwe przyczyny rozbieżności pomiędzy deklaracjami premiera, a liczbą lokali oddanych do tej pory w ramach programu "Mieszkanie+".

Program "Mieszkanie+" to jeden ze standardowych projektów PiS. Dzięki niemu na własny lokal liczyć mogą ci, których nie stać na wynajem lub zakup mieszkania, choć jednocześnie zarabiają zbyt dużo, by otrzymać lokal socjalny.  Niestety - mieszkań oddano 867, chociaż premier Mateusz Morawiecki deklarował, że będzie ich 100 tys. 

Eksperci, których gościliśmy w "Studio Biznes", przedstawili swoje zdanie na temat powodów, dla których rządowy projekt zderzył się ze ścianą. Czy przyjęto zbyt optymistyczne założenia, nierealistyczne ceny? Czy na "Mieszkanie+" w ogóle ktoś czeka? Jak program wpłynął na rynek nieruchomości. Goście Łukasza Kijka wyjaśniają: 

Zobacz wideo

Zapraszamy na kolejne "Studio Biznes" - w najbliższą środę o godz. 12.00. Emisja na głównej stronie Gazeta.pl

Czytaj też: Nieruchomości. Kupujemy więcej i drożej. Działki z domem nawet bardziej popularne niż mieszkania

Więcej o:
Komentarze (21)
"Studio Biznes". "Mieszkanie+" zderzyło się ze ścianą. Premier obiecał 100 tys. mieszkań. Oddano 867
Zaloguj się
 • sil.m

  Oceniono 14 razy 12

  Dokonania inwestycyjne ”dobrego premiera”
  „Slajd”-to typowy karierowicz- jego opinie o IQ-1suski, prawdomówność „oj tam; oj tam” jak bredzenie Don Antonia o wybuchach w TU-154 czy helikopterach wojskowych ze strzelcami pokładowymi wyposażonymi w proce z gumkami od majtek żarliwej Krychy. Tłok na drogach robi 1mln elektromobili Slajda bo są wąskie i spartaczone przez Donka a vipy rozbijają się po 22 zbudowanych mostach w benzynowych BMW, a nie w brykach o zaprzęgach konnych bo mianowani na Nowogrodzkiej przez furmana -developera zarządcy podali koniom obrok po którym jeden po drugim padają. Klucze do mieszkań +dla młodych musi oddawać się w cudzych M bo program padł na łopatki jak poprzednie 3mln. W dolinie krzemowej na Śląsku reanimować będziemy przedpotopowe ruskie czołgi. W stoczni wymyślono i pokazano suwerenowi kadłub lodołamacza rzecznego pospawanego taśmami papierowymi – cud techniki XXI wieku .Wielki prom bałtycki z rdzewiejącą stępką już zbliża się do Elbląga z pełną obsadą pis-vipami na górnym pokładzie . Pod pokładem trwa w najlepsze comber babski z triptizem w wykonaniu Obatela , którego batem furman dopinguje do klęczenia na obu kolanach. Pozostali adoratorzy po wypiciu serwowanego gorzkiego piwa uwarzonego w gorzelni smoleńskiej przez pis-don Antonia –padli pod stoły i krzesła –i na czworakach molestują bokserki pocałunkami z języczkiem i ustalają jak CBA szczurka K. ma odwrócić uwagę od ministerstwa hejtu zera.

 • js08836

  Oceniono 11 razy 11

  Gierka nikt nie przebije. 2. 5 mln. mieszkań w ciągu 10 lat. Morawicki w 2 lata niecałe 900 mieszkań. Czyli średnio niecałe 450 rocznie. Gdyby chciał dorównać Gierkowi budując tak żałosną ilość mieszkań zajęłoby mu to 5555 lat ! Ha a ha ha . PiS zostanie zapamiętany, jako dojna zmiana kłamców i dywizji Misiów.

 • ad2009

  Oceniono 8 razy 8

  Przecież to sukces! Zawsze te 800 jest wieksze od zera..jak nie przymierzajac samochody elektryczne czy promy morskie..

 • wolak007

  Oceniono 10 razy 8

  No w Pis-ie liczą się promile, a nie procenty?...

 • darek655

  Oceniono 10 razy 8

  Kłamca+

 • Wojciech Pisarek

  Oceniono 7 razy 7

  Przecież to norma oni nic nie budują tylko niszczą. Ale przy okazji rozdają to na co inni pracują. Za to sami uważają że skoro rządzą to wszystko im się należy.

 • hvac1987

  Oceniono 9 razy 7

  Lze jak pis

 • bosman64

  Oceniono 5 razy 5

  Prawdziwe sukcesy PIS to Mieszkanie plus , prom plus Miloin elektrykow Plus A Ostatnio nawet Lodolamacz Plus. A Tak na serio to tak mniej wiecej wyglada ich gospodarka. Prawdziwym Ich osiagnienciem jak narazie jest INFLACJA i drozyzna plus, ceny pradu po wyborach dowala nam reszte bo zdrozeje wszystko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX