Ryanair uruchomi aż 27 nowych tras z Polski. "Największy w historii letni rozkład lotów"

Ryanair przedstawił dziś w Katowicach nową siatkę połączeń na lata 2020. Wynika z niej, że firma uruchomi 27 nowych tras oraz zbazuje 11 dodatkowych samolotów (łącznie będzie ich 35) w swoich 6 bazach w Polsce.

W lecie przyszłego roku w rozkładzie Ryanaira z Polski pojawią się m.in takie połączenia jak Kraków-Palermo, Katowice-Brindisi czy Gdańsk-Odessa. Spółka planuje, że dzięki temu obsłuży 14 milionów pasażerów, co będzie oznaczać wzrost o 8 proc. oraz zatrudni dodatkowo 330 osób - obecnie w firmie pracuje 10500 pracowników.

"Z radością ogłaszamy nasz największy w historii letni rozkład lotów w Polsce na lato 2020. Uruchamiamy aż 27 nowych tras i zbazujemy 11 dodatkowych samolotów w naszych 6 polskich bazach. Ryanair obsłuży rocznie 14 mln pasażerów na 12 polskich lotniskach,  jednocześnie wspierając 10 500 miejsc pracy i tworząc 330 nowych w Ryanairze" - powiedział prezes Ryanair Group Michael O'Leary, cytowany w komunikacie. 

W związku z ogłoszonymi w środę w Katowicach planami na przyszły rok, Ryanair "dla zachęty" wprowadził do sprzedaży bilety na trasach z i do Polski już od 39 zł. Żeby skorzystać z promocji trzeba się jednak spieszyć, bo trwa ona jedynie do piątku 6 września. 

>>> Stewardesa Justyna Kłęk opowiada o tajnikach swojego zawodu. Zobacz wideo:

Zobacz wideo

Wśród 27 nowych tras znajdują się połączenia: Bydgoszcz - Edynburg (2 razy w tygodniu); Gdańsk - Kopenhaga (7), Goteborg (3), Hamburg (3) i Odessa (2); Kraków - Bruksela (4), Londyn (4), Palermo (2); Olsztyn Mazury - Kolonia (2); Poznań - Budapeszt (2), Charków (2), Odessa (2) i Paryż (2); Warszawa Modlin - Tel Aviv (4); Wrocław - Odessa (2); Katowice - Bolonia (2), Brindisi (2), Katania (2), Kolonia (3), Cork (2), Dortmund (10), Goteborg (2), Kijów (4), Manchester (3), Odessa (3), Oslo (3) i Pafos (1), podano również.

Czytaj więcej: Kolejne podwyżki w Ryanair. Zapłacimy więcej za bagaż i pierwszeństwo wejścia na pokład

Ryanair rośnie i chce szkolić w Polsce

Ciągle rosnąca siatka połączeń to oczywiście większe zapotrzebowanie na pilotów. Irlandzki przewoźnik także tutaj ma plany związane z Polską. Jak informowaliśmy w połowie lipca, jedna z największych europejskich tanich linii lotniczych uruchomi program szkolenia pilotów we współpracy z lotniskami w Olsztynie i Łodzi oraz z ośrodkiem Bartolini Air, zlokalizowanym również w Łodzi.

W ciągu najbliższych czterech lat przewoźnik chce przeszkolić ponad 300 nowych pilotów. Szkolenie ma trwać 18 miesięcy. Po tym czasie kadeci przystąpią do szkolenia na typ samolotu Boeing 737.

Więcej o: