Amica rusza na podbój południa Europy. Właśnie podpisała umowę na sprzedaż pod marką Fagor

Grupa Amica podpisała umowę licencyjną, dzięki której będzie sprzedawała duże AGD pod hiszpańską marką Fagor. Zdobycie prawa do znanej na południowych rynkach marki ma pomóc grupie Amica w zwiększeniu sprzedaży w Europie.
Zobacz wideo

Amica to największy polski producent sprzętu gospodarstwa domowego, który generuje ponad 65 procent przychodów dzięki sprzedaży AGD na zagranicznych rynkach. Amica posiada w swoim portfolio takie marki jak skandynawska Gram czy brytyjska CDA. Dzięki kolejnej umowie licencyjnej, którą podpisała grupa, dołączyła do nich także hiszpańska marka Fagor.

Marka Fagot w portfolio marki Amica. Polski producent AGD będzie rozwijał sprzedaż na południu Europy

Umowa licencyjna między grupą Amica a marką Fagor została podpisana na 30 lat. Jak podaje spółka w komunikacie, co roku za prawo do marki będzie płacić ok. 1 mln euro. Amica liczy na to, że przejęcie hiszpańskiej marki pozwoli jej na zwiększenie sprzedaży na południu Europy, m.in. w Hiszpanii, Francji i Portugalii. Firma nie wyklucza także sprzedaży swoich produktów w krajach położonych na północy Afryki. 

- Hiszpania jest jednym z tych nielicznych rynków w Europie, na których do tej pory nie byliśmy obecni w sposób, który odpowiadałby naszym planom i ambicjom. Dzięki marce Fagor, która w Hiszpanii jest rozpoznawalna tak samo dobrze jak Amica w Polsce, ten stan rzeczy powinien się zmienić i w najbliższej przyszłości znacząco zwiększymy udziały na Półwyspie Iberyjskim - powiedział Jacek Rutkowski, Prezes Zarządu Grupy Amica.

Więcej o: