Warszawa wydzielona z Mazowsza i 100 obwodnic. Konwencja PiS dziś w Lublinie

Wybory parlamentarne 2019 odbędą się za niewiele ponad miesiąc. Nic więc dziwnego, że politycy rozpoczynają kampanijną ofensywę. PiS ogłosi swój program wyborczy podczas konwencji w Lublinie. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki mają przedstawić m.in. plan budowy 100 obwodnic. Ale nie tylko.

PiS już dziś zaprezentuje w Lublinie program partii na wybory parlamentarne 2019. Na konwencji Prawa i Sprawiedliwości obecny ma być prezes Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz jego poprzedniczka, obecnie europoseł, Beata Szydło. 

Zastępca rzecznika prasowego PiS Radosław Fogiel wyjaśnia, że podczas konwencji powinniśmy usłyszeć o pomysłach, które w tym tygodniu przedstawiał już szef PiS. Mowa o stworzeniu specjalnego funduszu, z którego wybudowanych ma zostać 100 obwodnic. Innym elementem programu ma być administracyjne wydzielenie Warszawy z reszty Mazowsza. 

>>> Jarosław Kaczyński krytykowany przez kandydatkę Koalicji Obywatelskiej na premiera. Za co?

Zobacz wideo

Konwencja PiS - jakie propozycje ma Jarosław Kaczyński?

Poseł PiS Kazimierz Smoliński wyjaśnił, że program wyborczy PiS ma być kontynuacją polityki obecnego rządu. Znajdzie się w nim postulat rozwoju Polski solidarnej, zarówno w wymiarze społecznym, jak i terytorialnym.

Czytaj też: Płaca minimalna w 2020 roku jeszcze będzie wyższa, niż zapowiadano? Mateusz Morawiecki: "Rozważamy to"

Co jeszcze może zaproponować PiS? Wnioski wyciągnąć można z czwartkowej konwencji w Białymstoku. Jarosław Kaczyński stwierdził, że jego partia "koncepcję zrównoważonego rozwoju realizuje przede wszystkim poprzez duże przedsięwzięcia infrastrukturalne". Przykładem są tu programy budowy dróg ekspresowych w ramach Via Baltica i Via Carpatia.

Więcej o: