Komentarze (508)
PiS obiecał 4 tys. pensji minimalnej. Wojciech Warski: To jest zabójstwo polskiej gospodarki
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 12 razy 10

  Założenie o wznieceniu inflacji ponad 2-cyfrową wartość, było ujęte w niepisanym programie PIS.
  To można było wywnioskować już 4 lata temu. Celem jest to, żeby utrzymać 500, 300, emeryturę itp, ale żeby te wartości było w ciągu kolejnych lat ledwie częścią pierwotnej wartości, przy zachowaniu nominału.
  Suweren nie zrozumie, że nominalnie 500 nie musi oznaczać wartościowo 500.
  Poczuje to, gdy 4000 zł będzie warte tyle, co dzisiejsze 2000 zł.
  PIS powie, że spełnił obietnicę, ale inflacja jest winą tych, co 8 lat + Timmermans i TVN.
  PIS potrzebuje głosów, by zostać przy władzy, by nie być pociągniętym do odpowiedzialności karnej, by przeflancować demokrację w dyktaturę.
  A pisowscy urzędnicy i rządzący, mogli dalej uwłaszczać się na owocach pracy ludzi, którzy chcąc przeżyć, niekoniecznie w więzieniach, zatyrają się na śmierć.
  Chory program, zbrodnicza wobec państwa i jego ekonomi "polityka", to efekt psychopatii przywódcy partii-mafii.

 • wolak007

  Oceniono 14 razy 10

  Czyli PiS prognozuje, że 1 dolar będzie kosztował 8-10 zł w 2023 roku?!...

 • zarliwy

  Oceniono 9 razy 9

  Kiedyś powiedziałem swoim dzieciom ( o co mój Ojciec miał do mnie żal ), że tam Ojczyzna gdzie chleb. Tato wybacz, miałem rację, dzieciaki mają za granicami pewne spokojne życie, są doceniani i odpowiednio wynagradzani za swoją wiedzę. Teraz ja powoli likwiduję sprawy w tym kraju i od przyszłego roku będę żył, produkował i płacił podatki w jednym z krajów, gdzie ludzie są pewni jutra. Żeby było jasne, trzeba zapiedrelać bo za darmo nic nie ma, ale nikt mnie nie okrada na rzecz menelstwa i nierobów, nikt mnie nie zmusza do opłacania się na rzecz Watykańskiego i Amerykańskiego okupanta.

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 11 razy 9

  Katopolactwo zapomina o podstawowej zaleznosci ekonomicznej - wysoka placa minimalna, powoduje ze tylko dobrzy i efektywni pracownicy maja zatrudnienie. Zdecydowana wiekszosc tych zatrudnianych na placy minimalnej to przyglupy i nieudacznicy - zostana wyrzuceni z roboty na zbity pysk.

 • koramozgowadowymiany

  Oceniono 9 razy 9

  O co tyle krzyku Prezes po prostu obiecał inflację +- 90% do 2023 roku.

 • misiaszm

  Oceniono 11 razy 9

  Cóż duże koroporacje się wcoorcviły bo małe polskie firmy i sklepy miały paść do max 2000 roku a tu duda zbita. Więc znaleźli Morawieckiego, wystarczająco głupiego i z ustawionym starym żeby ręcznie wykończył Polskie firmy bo na wolnym rynku się nie udało. No i wreszcie w max 5 lat dopną swego. Pensje pewnie będą 4tys ale dolar będzie po 20 więc polski przygłupi suweren zarobi 200$ i będzie się cieszył że z głodu nie zdycha.

 • spyderman2

  Oceniono 11 razy 9

  to tylko obietnice na wybory. po wyborach pis swego ciemnego sÓwerena weźmie za pysk. nowy beria ma w rękach już cba, milicie a po wyborach dostanie wojsko i nowe ormo zwane ochroną terytorialną.

 • nadachu12

  Oceniono 10 razy 8

  Cały program PiS jest ukierunkowany na wyborców zarabiających najmniej, a zatem prostych i niewykształconych. No bo to właśnie dla niech są dedykowane wszystkie te pomysły z 500+, czy płaca minimalną.
  Tylko czy warto inwestować w takich prostych ludzi? Z punktu widzenia gospodarki i generalnie rozwoju państwa na pewno nie. Ci prości ludzie nie zapewnią progresu. To ludzie przedsiębiorczy, dobrze wykształceni podejmują się działań, które zapewniają postęp.
  Dlaczego zatem w programie PiSu jest niewiele pomysłów na wsparcie przedsiębiorców, przemysł, edukację, szkolnictwo wyższe, nowoczesne technologie, innowacyjność?
  Odpowiedź jest prosta: bo PiS to partia hołdująca ciemnocie i zacofaniu. Bo ciemnotą łatwiej manipulować, a tym samym dłużej utrzymać się u władzy.
  Wniosek z tego taki, że PiS dobro Polski ma w głębokim poważaniu. Jedynym celem jest utrzymanie się przy korycie.
  A że kraj się cofa - nikogo z PiSu to nie obchodzi.
  To ma być patriotyzm?

 • jedyny_times

  Oceniono 8 razy 8

  Prowadzę firmę od 10 lat i zatrudniam pracowników. Wiem jak wielkim obciążeniem jest składka na zus, wiem jak trzeba się naskakać i ile mnie to wszystko kosztuje zdrowia, czasu i nerwów. Niech się nie wypowiadają ci na ten temat, co w życiu nie prowadzili działalności, bo po prostu nie mają pojęcia o czym mówią.

 • marc.pl

  Oceniono 8 razy 8

  Obserwuję wciąż rosnące w sondażach poparcie dla PiS i myślę że Polacy to kompletnie bezmyślny naród - ciągle udowadniamy od wieków całemu światu że jesteśmy po prostu kretynami. Przyszłość Polski to bieda i cywilizacyjne zacofanie. Mieliśmy szansę zostać nowoczesnym, bogatym europejskim krajem niestety zepsuliśmy wszystko.

 • calmy

  Oceniono 8 razy 8

  Co sięPan ekspert tak dziwi?
  Oni nie mogą inaczej, po prostu od momentu gdy Kaczyński wepchnął partię której przewodzi na drogę przestępstwa nie ma już żadnej innej opcji. Oni muszą wygrać obojętnie jakim kosztem bo alternatywą jest wyrok i cela zamiast splendorów, gulfstreamów i ciepłych kapci.

  Jak będzie to konieczne to obiecają 10 tysięcy pensji minimalnej. Albo 20. Pieniądze nie grają tutaj żadnej roli, ważne żeby uciec od odpowiedzialności karnej.

 • matitalolo

  Oceniono 14 razy 8

  Tak , ciemny lud dostanie i więcej niż 4 tysie , ale dopiero wtedy, jak się dwie niedziele palmowe do kupy zejdą oraz kaczy naczelnik pisdecji powróci z Brukseli (tylko , że się tam w ogóle nie wybiera).
  Ja , obiecuję ciemnemu ludowi Inflanty , płacę minimalną według komunistycznej zasady - każdemu według jego potrzeb oraz po jednej murzynce/murzynie na gospodarstwo domowe/rodzinę do pomocy i posługi.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 7 razy 7

  Kaczyński ma 70 lat i nie ma dzieci ani wnuków. Jego guzik obchodzi co się stanie z Polską za 10 lat.

  Jego tylko interesuje to żeby nie umrzeć w samotności. Jedynym sposobem na osiągnięcie tego jest utrzymanie władzy - za wszelką cenę.

 • feldkuratkatz

  Oceniono 9 razy 7

  Obietnica doskonale wpisuje się w agenturalny profil tej partii - rozp...lić polską gospodarkę.

 • cinexoi

  Oceniono 9 razy 7

  To nie obietnica. To ostrzeżenie.

 • login1324

  Oceniono 11 razy 7

  Witać gołym okiem, na jaki elektorat liczy pis. Od kiedy to rząd opłaca pracowników w prywatnych firmach ????? !!!!!!!.

 • daniell157

  Oceniono 9 razy 7

  Te place były by gwoździem do trumny bo wszystkie ceny by podrozaly, ale oczywiście Pisowscy ekonomiści nie wiedzą o najprostszych rzeczach.

 • bkrr

  Oceniono 9 razy 7

  niech se obiecuje ja zwalniał pracowników i wolność niech se ida po te 4 tys do prezesa ja będe miała z czego wyżyć na mniejsz skala ale bede miała

 • druga_wieza

  Oceniono 6 razy 6

  Kurdupel obiecał bydłu dwie rzeczy:
  1. Pensja minimalna wreszcie przekroczy średnie wynagrodzenie.
  2. Pensja minimalna będzie się należeć również osobom bez pracy.

 • junk92508

  Oceniono 12 razy 6

  4000 to było za Jaroszewicza...

  Dajcie 8000 jak na początku Jaruzelskiego w 1981...

  Idealnie byłoby 2 miliony jak na początku Olszewskiego...

 • kantrzyn

  Oceniono 8 razy 6

  Cieniasy w tym PiS. Niech od razu obiecają, że minimalna płaca musi być co najmniej równa średniej płacy, żeby nikt nie czuł się gorszy.

 • tomeksolo

  Oceniono 6 razy 6

  I znów mamy "Ekonomię polityczna", zamiast "Polityki ekonomicznej". I znów politycy "jedynej słusznej linii partii przewodniej " napiszą nam podręczniki ekonomii i będą stać na straży aż się znów gospodarka wyp...li. Nie jutro ale majatek wypracowany orze ostatnich 30 lat, w takim tempie i z takim "rozmachem" rizpier...my starczy na krótko. Pozdrawiam

 • Pawel Maciej Nowak

  Oceniono 8 razy 6

  Cztery, nie pięć a może sześć tysięcy no dalej partio! obiecaj jeszcze więcej! Jak bym słyszał komunę - 150% normy w tym roku obiecuje zakład pracy.,.. wszystko,byle by mieć głos klasy robotniczej:):) nie zapomnijcie wprowadzić akademii na początek roku i obrazów na ścianach naszych działaczy partyjnych...

 • miets1

  Oceniono 5 razy 5

  To jest jasne, że psychopaci chcą zredukować zaciągnięte zobowiązania Państwa poprzez rozbuchanie inflacji.

 • gargameli100

  Oceniono 7 razy 5

  Spoko , to da pietruszkę po 500 zł , chlebek po 500 zł a schabowy za 1000. Spory vat zawarty w tych towarach pozwoli na "kuchciński trawel" i inne dobre pomysły. Tak wygląda dopuszczenie super komucha Kaczyńskiego do zarządzania państwem. W konsekwencji te 4000 będzie warte mniej niż dziś 40 zł . ale ludzie to kupią bo to wina Tuska że po aferze Beger nie zrobił pożądku

 • owrank

  Oceniono 5 razy 5

  Wszyscy eksperci zapominają że inflacja właśnie wystartowała i pensja minimalna będzie 4000 zł za 2-3 lata tyle że chleb będzie kosztował 10 zł, a litr paliwa 8 zł. O tej części PIS zapomniał wspomnieć...

 • qnqn

  Oceniono 5 razy 5

  Wszystko ma na celu zniszczenie struktur państwa, gdzie korzysta z tego tylko jeden... rosja putina.
  Rozpieprzenie wojska, szkolnictwa, wymiaru sprawiedliwość i gospodarki. To jak działanie na zlecenie wschodniego sąsiada.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX