Alkohol w Polsce jednym z najtańszych w Unii Europejskiej. Nowe dane Eurostatu

Tylko w pięciu krajach Unii Europejskiej można kupić alkohol taniej niż w Polsce. Z danych Eurostatu wynika, że ceny napojów alkoholowych w naszym kraju są wyraźnie poniżej średniej europejskiej.
Zobacz wideo

Z najnowszych danych Eurostatu wynika, że ceny alkoholu w Polsce są poziomie 86 proc. średniej unijnej. Alkohol kupimy taniej tylko w pięciu innych krajach Unii Europejskiej - w Hiszpanii, Czechach, na Węgrzech, a także w najtańszych pod tym względem Bułgarii oraz Rumunii. Co ciekawe, ceny alkoholu podobne do polskich zobaczymy także w niemieckich sklepach. Poniżej unijnej średniej uplasowały się także ceny alkoholu na Słowacji, w Słowenii, w Luksemburgu, na Litwie i we Francji.

Eurostat: Alkohol jest najdroższy w Finlandii, a tytoń w Wielkiej Brytanii

Ceny alkoholu zbliżone do średniej unijnej zobaczymy w sklepach we Włoszech, Holandii, Chorwacji, Austrii, Portugalii i na Cyprze. Najwyższe ceny alkoholu to z kolei domena takich krajów jak Szwecja, Irlandia i Finlandia, w której stanowią aż 182 proc. unijnej średniej.

Z badań Eurostatu wynika, że ceny wyrobów tytoniowych również są w Polsce niższe niż unijna średnia (60 proc. unijnej średniej) . Najwyższe ceny tytoniu w Unii Europejskiej odnotowano w Wielkiej Brytanii (204 proc.), z kolei najniższe w Bułgarii (49 proc.). 

Więcej o:
Komentarze (57)
Nowe dane Eurostatu: Alkohol w Polsce jednym z najtańszych w Unii Europejskiej
Zaloguj się
 • timbwolf3

  Oceniono 12 razy 8

  Pijany i otumaniony przez gorzale suweren jest podatny na pisowska propagande. Na swiat przychodza sponsorzy 500+ w pakiecie z FAS. Wodka to ostatni produkt, ktory zdrozeje, pincet zeta i tania flaszka gwarantuje utrzymanie wladzy

 • cpfan

  Oceniono 13 razy 7

  "Z danych Eurostatu wynika, że ceny napojów alkoholowych w naszym kraju są wyraźnie poniżej średniej europejskiej."

  To tak jak zarobki...

 • kina9

  Oceniono 8 razy 6

  Szwed za NISKĄ płacę/miesiąc może kupić ca 100 l gorzały.
  W Polsce biedak dostający do łapy 2000 PLN może kupić ca 40 l.
  Dane ORIENTACYJNE !
  Poza tym zarówno w Szwecji jak i Finlandii pędzi się na potęgę.

 • siwywaldi

  Oceniono 8 razy 6

  Kolejne pierdy nawiedzonych zwolenników abstynencji.
  Bo jeżeli w stosunku do średnich zarobków, kosztuje średnio 86% średniej unijnej, to jest on jednym NAJDROŻSZYCH. Wystarczy porównać cenę 182% średniej unijnej z dochodami Szwedów czy Finów.

  Pomijam już fakt, że np. w Hiszpanii czy Włoszech, za 2 euro, można bez trudu kupić butelkę dającego się wypić wina. U nas za tę kwotę, kupimy jedynie owocowego mózgoyeba w bidronce... :-(

 • kms2x

  Oceniono 10 razy 6

  Nie ceny alkoholi. Ceny wódki! I mózgotrzepów typu Wojak lub Arizonka. Czyli nektaru i ambrozji suterena, elektoratu Jarozbawa, pierwszego sortu.
  Dobre piwo, dobre wino, markowe alkohole są zwykle droższe niż w Europie.

 • huragan70

  Oceniono 8 razy 6

  Ale to napiszcie od razu że chodzi o wódę..
  bo np przyzwoite wino we Włoszech kosztuje 9-10 euro, w Polsce to samo - 50-70zł. Dobre wino które tam kosztuje 30 euro, w PL można kupic za ponad 200zł - więc gdzie u diabła w PL jest taniej?

 • qcleszek1

  Oceniono 7 razy 5

  Ale jednak nie najtańsza ! Za to praca najtańsza !

 • amorvertical

  Oceniono 7 razy 5

  Piprzenie w bambus. Butelka wina którą kupuję w Hiszpanii za 5 euro dokładnie ta sama w Polsce kosztuje 50 zł. Podatki plus złodziejska marża = 1 euro - 10 zł. Taki jest przelicznik na każdej butelce.

 • antymoher64

  Oceniono 6 razy 4

  A płace ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX