ING Bank Śląski podniesie opłatę za bankomaty. Zmian w opłatach jest więcej

ING Bank od 29 listopada wprowadzi zmiany w swoim cenniku. Wzrośnie opłata za wypłatę gotówki z obcych bankomatów albo za pakiet darmowych wypłat w całej Polsce.
Zobacz wideo

Zmiany w tabeli opłat zdecydowanie nie wywracają jej do góry nogami, niemniej powinny na nie zwrócić uwagę przede wszystkim osoby, które nadal chętnie korzystają z bankomatów. Od 29 listopada wzrośnie bowiem opłata za wypłaty z "obcych" maszyn, nienależących do ING i sieci Planet Cash (te pozostaną bezpłatne) - z 2,50 zł do 5 zł. Nadal pierwsza wypłata w miesiącu będzie darmowa, płatne będą kolejne.

Poza tym ING Bank Śląski zmieni też zasady pakietów darmowych bankomatów. Zniknie pakiet, która - za opłatą 5 zł miesięcznie - umożliwiał wypłaty ze wszystkich bankomatów w całej Polsce za darmo, oraz pakiet za 15 zł, który dawał bezpłatne bankomaty na całym świecie. W ich miejsce pojawi się jeden pakiet działający zarówno w Polsce, jak i za granicą. Będzie jednak kosztował 15 zł - więc osoby, które chętnie korzystały głównie z bankomatów w kraju, mogą czuć się rozczarowane zmianą. 

Czytaj więcej: Santander Bank Polska ostrzega przed oszustami. Na co zwrócić uwagę przy bankomacie?

Zmiany w cenach przelewów zagranicznych

ING Bank Śląski zrówna również opłaty za przelewy w euro w krajach SEPA (m.in. kraje UE) i przelewy europejskie do cen przelewów krajowych w złotych. Niższa może się okazać opłata za przelew walutowy w oddziale. Dziś to 0,25 proc. procent przelewu, minimum 50 zł, maksimum 200 zł, po zmianach po prostu 50 zł. Oszczędzą zatem osoby przelewające równowartość kwoty wyższej niż 20 tys. zł.

Bank zmienia także dodatkową opłatę za przelew SORBNET (czyli przelew ekspresowy w walucie innej niż złoty i euro). Dotychczas wynosiła ona 10 zł przy przelewach na 1 mln zł lub więcej i 35 zł przy niższych kwotach, od 29 listopada będzie wynosiła zawsze 30 zł. 

Więcej o:
Komentarze (41)
ING Bank Śląski podniesie opłatę za bankomaty. Zmian w opłatach jest więcej
Zaloguj się
 • Loonax 007

  Oceniono 8 razy 8

  A taki był fajny bank! Za dobrze było? Pora się rozejrzeć za innym bankiem chyba...

 • spyderman2

  Oceniono 8 razy 6

  w nest banku wszystko za darmo
  ps. nie korzystam zpaństowych banków, ludzi pozwalniali a pozatrudniali pisie rodziny na sztucznych stanowiskach dlatego wciąż podnszą opłaty

 • ja_prostak

  Oceniono 9 razy 3

  Dobrze że jest galeria do artykułu, będę miał łatwiej

 • pixie_und_dixie

  Oceniono 1 raz 1

  Podatek bankowy absolutnie nie przełoży się na wzrost cen obsługi klientów i oprocentowanie kredytów. Witamy w państwie PiS!

 • rav1986

  Oceniono 1 raz 1

  Pamiętajcie PODATEK BANKOWY nie przełoży się na wzrost opłat dla klientów. To gwarantuje nam pan Morawiecki!
  Dziwnym trafem karty płatne, bankomaty płatne teraz jeszcze drożej, przelewy płatne, lokaty w dół.... Ehhh brawo wy!

 • sila

  Oceniono 1 raz 1

  To zawsze był słaby bank z kiepską ofertą.

 • druga_wieza

  Oceniono 3 razy 1

  Dobry zwyczaj: PRZECZYTAĆ TABELĘ PROWIZJI I OPŁAT
  Wynotować dotyczące cię pozycje, zwykle nie jest tego dużo. Te najważniejsze zapamiętać.
  Nie używać tego co jest drogie, w razie czego można poszukać innego banku do danej usługi. To wcale nie oznacza rezygnacji z pierwszego banku, można mieć konta w kilku. I nie płacić nic.

  Pomijam, że chęć wyniesienia większych lokat powoduje przedstawienie specjalnych warunków. Tylko te lokaty muszą być WIĘKSZE. Statystyczne 286,50zł nie wystarczy.

 • baxter21

  Oceniono 5 razy 1

  Mam dwa konta : firmowe i prywatnej. Do tego dwa walutowe subkonta.
  Mimo ze do tej pory było nieźle ale te podwyżki to już przegięcie. Czas sprawdzić ceny u konkurencji. Dziękuję

 • klufin

  Oceniono 5 razy 1

  a zyski banków rosną

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX