Komentarze (44)
PiS szykuje horrendalną podwyżkę składek ZUS? Emilewicz: 'Nie straszmy'. Oto, co mógł mieć na myśli Morawiecki
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mjuhbun

  Oceniono 3 razy 1

  Zlikwidować przywileje emerytalne bo mamy najwięcej młodych emerytów z zawyżonymi emeryturami !

 • tojamyszka

  0

  Panie Premierze , a co Pan powie przyszłym emerytom , którzy wpłacając malutkie składki będą mieli głodowe emerytury? Rozumiem przez pierwsze lata działalności zmniejszenie składek, bo zanim firma się rozkręci nie stać przedsiębiorców na wysokie obciążenia . To zrobił już poprzedni rząd , dając dwa lata na niskim ZUS. To co Pan proponuje to nędza emerytom . Tak nie wolno . Już dziś emerytury są głodowe . Ja gdy przystępowałam do emerytury w 2016r miałam inną siłę nabywczą w porównaniu ze stanem dzisiejszym . Robicie reformy bez rozumnie . Zamiast emerytury za produkcję dzieci , lepiej byłoby skrócić matkom wielodzietnym okres pracy np. z 20 lat do 15 , jeśli w tym okresie jest jeszcze 6 lat wychowawczego to praktycznie kobieta musi przepracować 11 lat. Ale za to emerytom , którzy przepracowali o 10 lat więcej niż okres ustawowy dać dodatki np. 0,5% czy nawet 0,25% za każdy dodatkowo przepracowany rok . To byłaby prawdziwa premia i docenienie tego , że przez 40 i więcej lat ludzie odkładali do budżetu . Wyszłoby na to samo , ale za to byłoby sprawiedliwie . Dba Pan o ... nie wiem o kogo , o wyborców , ale proszę zwrócić uwagę , że dzisiejsi emeryci to w większości Ci , którzy przez ostatnie 10 lat stawiali na PO . To nie są wyłącznie wyborcy PiS.

 • wujo_prezio

  Oceniono 3 razy -1

  a dlaczego nie? jezeli ktos na etacie ma miec zniesiana 30 krotnośc to czemu przedsiebiorca z dochcodem 100000 ma placic 1500 zl. 30 krotonosc dla wszystkich i by było po problemie.

 • majster_mundek

  Oceniono 4 razy -2

  Mój kolega ze szkolnej ławy prowadzi dużą firmę produkcyjną w Polsce! Świetnie się rozwinął za czasów POstkomuny! Wykupił dużo gruntów. Wybudował dziesiątki domów! Więc ja go pytam jak on to robi! Mówi tak: produkuje towar który sprzedaje tak samo drogo jak każdy producent Unii bo ceny w Polsce jednakowe ale zatrudniam pospulstwo za 5 zł brutto i daje im szansę na "wykazanie" się w nadgodzinach! Robią kochany od świtu do nocy. Po 240 260 godzin miesięcznie! Więc ja go pytam czy mu się ci ludzie nie "psują"? A on że nie! Że co kwartał ma nowych! Tusk mu tak obiecał! Więc pytam co teraz jak wzrosła ta pensja z 1.25€ do 2.80€. Strasznie mu się pogorszyło bo zamiast 4 domów wybudował w tym roku tylko trzy. Ale mówi nie jest tak źle bo je wszystkie wynajął tym co u niego pracują! Więc pieniądz i tak wraca do mnie powiedział! 13 października możemy skończyć w Polsce z komunizmem i wyzyskiem! Prenumerata z POstkomuną!

 • six_a

  Oceniono 4 razy -2

  chciałabym zobaczyć te firmy korzystające z małego zusu. pewnie na palcach jednej ręki dałoby się policzyć. no i tych szewców płacących cit.

 • jami100

  Oceniono 2 razy -2

  Sprawa jest prosta, obecnie te składki liczy się wg płacy minimalnej. Wzrosłyby proporcjonalnie do niej. Przypuszczalnie rząd boi się konsekwencji i kombinuje jak to złagodzić. Niekoniecznie znaczy że to zrobi, może to być retoryka wyborcza.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 6 razy -4

  koszty pracy są dla polskich byznesmenów jedne z najniższych w Europie

 • sieceonk

  Oceniono 10 razy -4

  nakręcono histerię aby pod koniec powiedzieć że to będzie wyglądało inaczej

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 8 razy -6

  uwaga na POtrolle

 • mick1972

  Oceniono 11 razy -7

  No cóż czerscy - znów wam wydumana sensacja nie wyszła...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX