ZUS od dochodów. Doradca podatkowy: To nie byłaby podwyżka razy 3, ale razy 100. To nie mieści się w głowie

ZUS od dochodów. Premier Mateusz Morawiecki podczas ostatniej konwencji PiS powiedział o składkach na ZUS coś, co sprawiło to, że u podatkowe eksperta, gościa "Studia Biznes", rozdzwoniły się telefony. Czy przedsiębiorcy naprawdę mają powody do obaw?

ZUS jest dla wielu przedsiębiorców solidnym obciążeniem, a w przyszłym roku ma być jeszcze wyższy. Premier Mateusz Morawiecki podczas ostatniej konwencji PiS zapowiedział też zmiany w sposobie obliczania składki, co część osób prowadzących firmy zelektryzowało. Dopiero kilka dni po konwencji politycy PiS, w tym Mateusz Morawiecki zaczęli zmiękczać przekaz, wciąż jednak brakuje konkretnych rozwiązań. Ta niepewność najbardziej niepokoi przedsiębiorców.

Eksperci zaproszeni do programu "Studia Biznes", prowadzonego "na żywo" przez Łukasza Kijka, redaktora naczelnego Next Gazeta.pl, wyjaśniają kto ma powody do obaw.  Zobacz co do powiedzenia mają dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek (wydział nauk ekonomicznych UW) i Marek Kolibski (kancelaria KNDP).

Już dziś zapraszamy na kolejny odcinek programu "Studio Biznes". Emisja na stronie głównej Gazeta.pl w przyszłą środę o godz. 12.00. 

Więcej o:
Komentarze (231)
ZUS od dochodów. Doradca podatkowy: To nie byłaby podwyżka razy 3, ale razy 100. To nikomu nie mieści się w głowie
Zaloguj się
 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 73 razy 67

  Aby uniknąć niepewności, jedno jest pewne. Nie głosować na złodziei z PiS.

 • ar.co

  Oceniono 41 razy 39

  Jak przedsiębiorców niepokoją kolejne kłamstwo i złodziejstwa PiS, to niech wyciągną z tego wnioski 13 X. Razem z członkami rodzin, mającymi prawa wyborcze, stanowią naprawdę dużą grupę elektoratu i mogą zabezpieczyć się przed kolejnym złodziejstwem PiS-u.

 • erich1

  Oceniono 26 razy 26

  Słuszna jest linia nasze Partii i pierwszego sekretarza ( naczelnika , czy jakoś tak ) , i nie będzie kułak pluł nam w twarz i dzieci nam lgbtował. Tak mi dopomóż ..... ( tego ostatniego sobie akurat z okresu Gierka nie przypominam , i tego o LGBT , ale reszta to ten sam deseń ) . Cóż naród tak chce , naród tak ma .

 • gazetatodno

  Oceniono 25 razy 23

  Ludzie! Trzeba iść głosować i pilnować znajomych, żeby też głosowali! 4 lata temu tylu marudziło, a głosować nie poszło. A suweren poszedł. Efekty widać.

 • ceppisowski

  Oceniono 16 razy 16

  sugerujecie ze pislamskie katole oszukuja i robia z pisowskich wyborcow debilow?

 • luni8

  Oceniono 14 razy 14

  Ważne jest to aby od płacić od dochodów. Tak. Ale od dochodów. Czyli przychodów minus koszta. A teraz jest moda na to żeby nie zaliczać wielu kosztów do KUP (kosztów uzyskania przychodów) i ma ta moda wielu wyznawców w Urzędach Skarbowych.
  Bo skąd mam wiedzieć że za pół roku mój koszt nie okaże się "próbą uniknięcia opodatkowania"

 • partia_niewidzialnych

  Oceniono 17 razy 11

  Dla mnie rozsądna stawka to 6%, łącznie 25% przy liniowym. Cokolwiek powyżej sprawi, że kupię sobie domek na Litwie za 2000 euro (tak, są takie), zamelduję się w nim i tam zacznę rozliczać dochody.

 • tacx

  Oceniono 9 razy 9

  Głupi kurdupel nie zdaje sobie sprawy ile rodzin pisowskich ma córek i synów prowadzących działalnośc gospodarczą (firmy) albo są na samozatrudnieniu. Niech dokładają kretyni do pieca a w wyborach zobaczą rachunek

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX