ZUS od dochodów. Doradca podatkowy: To nie byłaby podwyżka razy 3, ale razy 100. To nie mieści się w głowie

ZUS od dochodów. Premier Mateusz Morawiecki podczas ostatniej konwencji PiS powiedział o składkach na ZUS coś, co sprawiło to, że u podatkowe eksperta, gościa "Studia Biznes", rozdzwoniły się telefony. Czy przedsiębiorcy naprawdę mają powody do obaw?

ZUS jest dla wielu przedsiębiorców solidnym obciążeniem, a w przyszłym roku ma być jeszcze wyższy. Premier Mateusz Morawiecki podczas ostatniej konwencji PiS zapowiedział też zmiany w sposobie obliczania składki, co część osób prowadzących firmy zelektryzowało. Dopiero kilka dni po konwencji politycy PiS, w tym Mateusz Morawiecki zaczęli zmiękczać przekaz, wciąż jednak brakuje konkretnych rozwiązań. Ta niepewność najbardziej niepokoi przedsiębiorców.

Eksperci zaproszeni do programu "Studia Biznes", prowadzonego "na żywo" przez Łukasza Kijka, redaktora naczelnego Next Gazeta.pl, wyjaśniają kto ma powody do obaw.  Zobacz co do powiedzenia mają dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek (wydział nauk ekonomicznych UW) i Marek Kolibski (kancelaria KNDP).

Zobacz wideo

Już dziś zapraszamy na kolejny odcinek programu "Studio Biznes". Emisja na stronie głównej Gazeta.pl w przyszłą środę o godz. 12.00.