Z Warszawy bezpośrednio do Delhi pięć razy w tygodniu. PLL LOT uruchomił nowe połączenia z Indiami

Polskie Linie Lotnicze uruchomiły 11 września bezpośrednie połączenia z Warszawy do Delhi. To łącznie szósta z opcji na lot do Azji z polskim przewoźnikiem. Od teraz polecimy z Okęcia do Indii aż pięć razy w tygodniu. Rejsy obsługiwane przez Dreamlinery będą trwać siedem godzin.

Bezpośrednie połączenie między stolicami Polski i Indii będzie obsługiwane przez Dreamlinery Boeinga w wersjach 787-8 i 787-9. Samoloty w ok. siedem godzin mają pokonać ponad 5,2 tys. km. Maszyny LOT-u będą startowały z Okęcia o godz. 22:40 we wtorki, środy, piątki, soboty i niedziele. Wylądują w w porcie Indiry Gandhi. W drugą stronę - do Warszawy - Dreamlinery będą startowały o 11:00 czasu lokalnego w poniedziałki, środy, czwartki, soboty i niedziele. Pierwszy lot do Delhi z Okęcia odbędzie się dziś wieczorem.

>>> Dlaczego samoloty się spóźniają? To nie zawsze wina pogody.

Zobacz wideo

PLL LOT ogłosił ponadto specjalną promocję na rejsy do Indii do końca września, dzięki którym pasażerowie mogą polecić z Warszawy do Delhi w cenie od 2099 zł.

Szansa na polsko-indyjski biznes

Przedstawiciele PLL LOT argumentują, że Indie od dawna są jednym z popularnych kierunków turystycznych zarówno wśród Polaków, jak i mieszkańców innych krajów Europy. Indie mają także bardzo szybko rozwijającą się gospodarkę, a bezpośrednie połączenie z Warszawy może zachęcić przedsiębiorców do poszukiwania kontrahentów lub nowych rynków zbytu. Po inauguracyjnym rejsie w New Delhi odbędzie się Polsko-Indyjskie Forum Gospodarcze.

PLL LOT nie tylko do Indii

LOT liczy, że nowe połączenie przyciągnie nie tylko Polaków, ale także mieszkańców innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W tym roku przewoźnik uruchomił między innymi bezpośrednie połączenie z Warszawy na Florydę w Stanach Zjednoczonych oraz do Libanu. W listopadzie odbędzie się pierwszy rejs do stolicy Sri Lanki - Kolombo.