Komentarze (223)
F-35 dla Polski. Cena podana przez USA jest zawyżona, ale i tak będzie drogo
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • fitt

  Oceniono 7 razy 5

  Coby to się nie okazało, że to będzie 200 m USD za skorupę.
  One zza oceanu doskonale wiedzą jak doić krowę z nad Wisły.

 • wycietytoja

  Oceniono 13 razy 5

  Po wydaniu kolosalnych pieniedzy ,nie bedziemy ani wlascicielem ani dysponentem tych samolotow.Dolozymy tylko wsad z miesa armatniego w nieswoich wojnach.

 • lesngene

  Oceniono 3 razy 3

  jak obecna złodziejska ekipa utrzyma się u władzy do czasu zakupu, to na pewno przepłacimy, a z pomocą kolejnego "Wacka Berczyńskiego" - zakup maszyn dla VIP-ów - dojna zmiana też swoje dostanie

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 8 razy 2

  polskie lachociągi zapłacą trampkowi - trzeba odbudować hamerykę po DORIANIE

 • evergreen111

  Oceniono 4 razy 2

  A gdzie offset, KACZY ZDRAJCY???

 • tadian

  Oceniono 6 razy 2

  32 samoloty .hehe Bananowa republika

 • hal_gravity

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekawe czy decyzja ogłoszona specjalnie przed wyborami ? Wiadomo :D

 • pat1952

  Oceniono 8 razy 2

  65% dochodu USA pochodzi z produkcji i sprzedaży broni oraz wyposażenia wojska. Wszystko w temacie. Im zależy na konfliktach zbrojnych.

 • eberhard_mock_breslau

  Oceniono 4 razy 2

  Medialny zakup, podczas gdy cała reszta armii jest w tragicznym stanie. Do F16 nawet nie mamy uzbrojenia..

 • polsilver100

  Oceniono 12 razy 2

  A te samoloty to przeciwko komu szykujecie? Rosję, Ukrainę albo Zaolzie chcecie napaść?

 • myczyoni

  Oceniono 8 razy 2

  Bezpieczeństwo kosztuje. Niestety rząd PiS potrafi tylko organizować defilady, pozbywać się oficerów, i dezawuować poprzedników ze szkodą dla bezpieczeństwa państwa.

 • pollako

  Oceniono 14 razy 2

  F-35 i F-16 nie polecą bez oprogramowania USA. jak amerykańcy podpadną Polsce to Wojsko Polskie będzie latać balonami.
  Jak można kupować sprzęt wojskowy z jednego kraju?!

 • jan.go

  Oceniono 8 razy 2

  Malowanie jest drogie To to co możemy robić przy F-16 a trzeba wiedzieć że przy przekraczaniu bariery dźwięku odłazi farba To nie jest zwykła farba

 • thadd

  Oceniono 1 raz 1

  jeśli ruskie zechca zaatakować nic i nikt tego nie zatrzyma. Ruskie maja dwie drogi albo wojne wygrac albo swiat wyslac do diabla. Militarnie sa do tego gotowi. Dwa pociski nuklearne jeden na wschodnie drugi na zachodnie wybrzeże , panika w US i będzie po wojnie. jankesi sa bohaterscy , na filmach i w zrzucaniu bomb z 5000m na glowy dzieci kobiet i starych. Wietnamczycy ich pogonili kijami bambusowymi. Polaki z ruskimi w prawdziwej wojnie nie maja zadnych szans. To co bylo na Ukrainie to nie wojna to raczej zabawa w wojsko.

 • ks-t

  Oceniono 1 raz 1

  Nie wierzą że ekipa Kaczyńskiego coś wynegocjuje. Musieliby sie na tym znać, umieć posługiwać się w kjakichś cywilizowanych językach i mieć wizję oraz atuty przetargowe. NIc z tych rzeczy. Obstaiwam że za krzesełko dla Adriana i potwierdzenie przez Trumpa, że jesteśmy praworządnym krajem, KAcyzński jeszcze połowę dopłaci.

 • exray

  Oceniono 1 raz 1

  No sense .. raczej państwo powinno zainwestować w inne rzeczy/ zabawki bojowe/ coś co faktycznie np będzie w stanie obronić miasta, może zatrzymać lub spowolnić marsz jednostek pancernych a to wszystko gdy będzie można zapewnić jakiś offset czyli chociaż częściową rekompensatę dla gospodarki.

 • pancernikpotiomkin

  Oceniono 3 razy 1

  co z tego, że zapłacimy mniej, skoro i tak ZMUSZENI JESTEŚMY zapłacić i to za coś, co kompletnie nie zmienia stosunku sił Polska - Rosja w wypadku (wysoce nieprawdopodobnego) konfliktu zbrojnego między tymi państwami...

 • barba_123

  Oceniono 1 raz 1

  po to tyakie drogie gadżety, skoro Polska jest i tak bezbronna ,l obrona p-lot nie istnieje , więć jesteśmy niemal bezbronni wobec ataków powietrznych , czy to samolotami czy rakietami, te kilkanasnie samolotów nie poprawi sytuacji.
  Nie mówiąc juz o Marynarce WOjennej,, której po prostu nie ma, , dostatecznej liczbie wojska pancernych , bo nie przesadzajmy ale Leopardy tez juz mają po 30 lat. Acha i hajważniejsze , brak rezerw..........armia nie ćwiczy z rezerwistami .....bo ich nie ma .......szczególnie oficerów i specjalistów rezerwy.
  No chyba że liczymy wojsko OTK ...........no tak tych to nawet Specnaz się boi hihihi.

 • bbaaqq

  Oceniono 1 raz 1

  F35 z tego co wiem to nie jest maszyna podobna do zwinnego MIG29, nie nadaje się do tych samych zadań, czy tutaj przypadkiem nie lepszy byłby F22?

 • Krzysztof Laudencki

  Oceniono 7 razy 1

  Dawać te najbardziej zjechane samoloty, PIS chce je kupić. Tramp ma frajdę.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 3 razy 1

  Po wyborach król złomu Błaszczak i tak kupi używane F-16.

 • 2fat

  Oceniono 5 razy 1

  Co jest pewne to fakt ze F-35 jest samolotem całkowicie zaleznym od ośrodka informatycznego Fort Worth w Teksasie. Rosjanie nie angażują się specjalnie w technologię stealth ponieważ jak napomknął kiedyś ich wiceminister obrony jedna nowa technologia radarowa powoduje całkowitą nieprzydatność tej technologii a zdaje się radary fotonowe są taką technologią.

 • andgad

  Oceniono 9 razy 1

  Moje pytanie jest takie czy przy konflikcie konwencjonalnym z Rosją uda się wystartować z Polski choć jednemu samolotowi gdy USA będą przeciwni ich użycia???

 • jan.go

  0

  Warto coś wiedzieć zanim się pisze artykuł Podana cena jest ceną maksymalną W niej jest wyposażenie samolotu Nie wszystko to standard , szkolenie , części zamienne Zazwyczaj jeden silnik Jednym słowem to zubażając ten samolot możemy zaoszczędzić i tak się zazwyczaj dzieje Tu sa największe oszczędności Niewiele już można ugrać na samych czysto biznesowych negocjacjach ale to nie wszystko do tego należy doliczyć ,uzbrojenie , lotniska i eksploatacje to w życiu samolotu parę razy więcej niż za niego zapłacimy To też nie wszystko Nowoczesne samoloty są bardzo wrażliwe Lata tylko 1/3 u nas ( lata tylko 20 sztuk F-16 ) Nawet w USA nie dają rady utrzymać więcej samolotów niż 50 % sprawnych a to tam jest serwis To jeszcze nie wszystkie nieszczęścia w czasie pokoju trzeba mieć 1,5 pilota na samolot W czasie wojny jeszcze więcej Nigdy nam sie to nie udało Jednym słowem jest coś takiego jak ekonomika wojny Dużo więcej zdziałamy jak będziemy mieli jakikolwiek komponent przeciwlotniczy A nie mamy żadnego

 • bex.a

  0

  Czyli pisowcy nie dosyć że okradają na pińsetplus zaradnych Polaków to jeszcze za ich pieniądze zasponsorują emerytury i pińsetplus biednym Amerykanom. Czy może w końcu dowiem się o jakimkolwiek offsecie.

 • matatjahu

  Oceniono 2 razy 0

  zamiast kupić 50-60 samolotów tańszych, mogących startować z lotnisk trawiastych, to megalomania pis doprowadzi do zakupu samolotów, które przed startem muszą miec oczyszczany pas startowy, a ten musi być równy jak tor wyścigowy...na dodatek kupią te samoloty bez prawa do serwisu przez polskich inżynierów i bez uzbrojenia...juz tak było ze śmigłowcami. maciar obiecał helikoptery i sa kupione. 8 szt zamiast 50 szt. na dodatek bez uzbrojenia w podstawowych konfiguracjach. nawet meksyk kupuje te helikoptery z lepszym wyposażeniem. na dodatek wszystkie dokumenty zakupowe sa w Polsce utajnione. w innych krajach nikt nie ma z tym problemu.

 • thadd

  Oceniono 2 razy 0

  Pieknie, Polaki kupili bardzo drogie samoloty , i nie jest takie pewne czy sprawdza się w boju. pewne natomiast jest to ze mimo ze zapłacone będą zawsze na usługach jankesow. Beda sluchac ich polecen, atakować cele wskazane przez jankesow a nawet wracac do bazy na rozkaz jankesow. Pod jednym warunkiem , ze do tego czasu "ruskie" nie "shakuja" aplikacji w oparciu o ktore te maszyny lataja. F-35 to jeszcze lotniska wystarczy zburzyć kawalek pasa na trzech polskich lotniskach i koniec z F-35, jest jeszcze potrzebne paliwo, wiec magazyny i cele dla obcych rakiet, pociski do tych zabawek, pewnie trzeba dowieźć z US, no i kody by to wszystko zadzialalo a to już nie jest takie pewne czy jankesi zawierza polakom. Jak by nie brac jest to interes stulecia, tylko przeciw komu niby sa te samoloty.

 • ukrs

  Oceniono 2 razy 0

  Niestety, przykład wojny z Rosjanami na Donbasie nic naszych nie nauczył. Rosjanie bardzo szybko wyłączyli ten obszar z jakichkolwiek operacji powietrznych, zbijając jak z procy kilka ukraińskich samolotów (w tym dość nowoczesne myśliwce), helikopterów i w końcu samolot pasażerski. Dużo ważniejsze są elementy hybrydowe - jesteśmy w stanie wojny informacyjnej i energetycznej, a w tej samej cenie mamy rurociąg z Danii (lub inny pomysł) albo 1 blok elektrowni atomowej (!). Ruscy mają być biedniejsi, gorzej ustawieni i gorzej poinformowani, wtedy wojny nie wygrają, a zatem i nie zaczną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX