Rodzina 500 Plus. Czas na złożenie wniosku do końca września. Inaczej można stracić 1500 zł

Rodzice i opiekunowie, którzy nie złożą wniosku o świadczenie 500 plus do 30 września, stracą 1500 zł. Wszystko to ze względu na obowiązujące zasady wypłat tych świadczeń.
Zobacz wideo

Przepisy dotyczące wypłacania świadczenia 500 plus mówią, że rodzice i opiekunowie, którzy złożą wniosek o 500 plus do końca tego miesiąca, otrzymają je do 30 listopada z wyrównaniem za lipiec, sierpień i wrzesień. Oznacza to, że otrzymają 1500 zł więcej niż rodzice "spóźnialscy", którzy złożą odpowiednie dokumenty po 30 września. Warto więc się pospieszyć i złożyć wniosek o 500 plus w ciągu najbliższych kilkunastu dni, aby nie stracić tych pieniędzy. Jeśli rodzic dziecka złoży wniosek po 30 września, świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku bez wyrównania za poprzednie miesiące.

500 plus. Gdzie można złożyć wniosek o świadczenie?

Jak złożyć wniosek o 500 plus? Można to zrobić tradycyjnie, w wersji papierowej, w odpowiednim urzędzie lub elektronicznie poprzez portal Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Emp@tia.pl, portal PUE ZUS lub za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Przypomnijmy, że od tego roku świadczenie 500 plus przyznaje się również na pierwsze dziecko. Zlikwidowano także kryterium dochodowe, co sprawia, że składanie wniosku jest nieco łatwiejsze, bo rodzice nie muszą dokumentować swojej sytuacji finansowej. 

Więcej o: