Komentarze (227)
Motor-Sicz w centrum sporu Chiny-USA. Macierewicz chciał z tą firmą robić śmigłowce
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • cjk.5004

  Oceniono 2 razy 2

  Antoni nie jest normalny. Dobrze byłoby wysłać go wraz z hochsztaplerem z Torunia na Ukrainę

 • flyer

  Oceniono 4 razy 2

  Czyli Hamerykanie przepłacili - parę lat tremu Ukraińcy chwali się przeróbką Mi-2, która polegała na dodaniu durszlaka [poważnie] na wylotach spalin z silnika. Ukraiński przemysł obronny bazuje głównie na sprzęcie pozostawionym przy rozpadzie ZSRR i jego drobnych modyfikacjach. Jak się dostało w "spadku" powiedzmy 2 tys. czołgów, to na długie lata nic nie trzeba produkować. Pewnie Hamerykanom doradzał wyklęty Antonio, ale zapomniał powiedzieć, że modyfikacje Sokoła wymagała zakupu dwóch [?] steranych egzemplarzy z Korei PD, bo Świdnik [?] miał projekty Sokoła 2 ale nie chciał go rozwijać, a tym bardzie darować Ukraińcom do przeróbki. ;>

 • jan.go

  Oceniono 6 razy 2

  No zawsze trzeba kogoś kupić lub coś skopiować taka prawda jak sie chce szybciej biec i kogoś dogonić Nie było w tym wyjątków w dziejach gospodarczych świata Robili to wszyscy Może poza nami dlatego jesteśmy tam gdzie jesteśmy , na samym krańcu Europy To i tak jeszcze pierwszy świat .

 • psiorgan

  Oceniono 6 razy 2

  To robota Putina, niszczył kwitnący zakład u bohaterskich sąsiadów naszych, aby oddać go Chinom, na szczęście USA zareagowały prawidłowo.

 • bydlejaki

  Oceniono 5 razy 1

  Ukraińcy dali się nieprawdopodobnie wyjebać samymi hasłami patriotycznymi. To jeszcze większe debile od naszego suwerena bo ten przynajmniej liczy 500+

 • rainbow.warrior

  Oceniono 3 razy 1

  Znając życie Chińczycy już ukradli strategiczne technologie z tych zakładów.

 • hecer

  Oceniono 9 razy 1

  Tak mówił prezes MotorSicz w 2016 roku. Od wielu lat próbował zainteresować współpracą Polskę, co mogło doprowadzić do naszego wejścia do spółki w roli udziałowca. Odrzucaliśmy te awanse by kupić Caracale.

  Tą remotoryzację i modernizację proponujemy przeprowadzić w Polsce. To są dodatkowe miejsca pracy u was w kraju. Na przykład w Łodzi. Tam już są specjaliści, infrastruktura, narzędzia. Umieją remontować nasze silniki. Wszystko mają dostosowane do śmigłowców Mi-8/17.

 • wujekdolf

  Oceniono 11 razy 1

  "Macierewicz chciał z nimi robić śmigłowce" a po co? do kolejnych eksperymentów parówkowych? kłamca zasrany.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 9 razy 1

  Pis nie zbudował, nie zainwestował w Polsce niczego, nic po nich nie zostanie, cała dostępna kasa idzie na łapówki dla KK i ciemnego luda...
  A co do tej firmy na Ukrainie, to będzie ona istniała dopóki będą w użyciu stare, post-sowieckie śmigłowce, więc jeżeli właściciel nie sprzeda tego zakładu teraz to za 10 lat będzie mógł na bramie powiesić tabliczkę z napisem: Muzeum
  To że Chińczyków interesują rosyjskie technologie to jeszcze mogę zrozumieć ale po jakiego wała ta firma jest potrzebna Amerykanom, którzy mają technologie o 25 lat bardziej zaawansowane?

 • komercyjny02

  Oceniono 2 razy 0

  O ile marka (brand) "Мотор-Січ" w ogóle ocaleje i podejmie szerszą ekspansję (co wątpliwe), to będzie raczej zapisywana z angielska jako "Motor-Sich".
  Ani sami Ukraińcy z Zaporoża ani nikt na świecie nie będzie jest zapisywał z polską zbitką "cz" na końcu.

 • uutek

  0

  Dlaczego PGZ tego nie kupi????

 • a.k.traper

  Oceniono 4 razy 0

  Nie tyle Macierewicz chciał co był pomysł na odkupienie produkcji Sokoła ze Świdnika i przeniesienie jej do Łodzi posiłkując się Motor Sicz, kombinowano też o czymś takim w Rzeszowie i kilku dawnych PZL. Główną "siłą napędową" byli ludzie z dawnego Bumaru. Informacja najnowsza to podpisanie umowy o modernizacji kilku Sokołów do wersji Głuszec, odbędzie się jutro w Świdniku. Chińczycy od dawna maja te technologie, nawet PZL Świdnik im chyba sprzedał na Mi-2 a także Rosjanie to i owo udostępnili, Motor Sicz to firma zinfiltrowana przez GRU od dawna i współpracowała z Rosją cały czas. Motor Sicz ma też wersję Sokoła ze zmodernizowanymi jednostkami napędowymi i awioniką, ma nazwę Ataman, kupili dwie sztuki od Korei Pd bo ówczesna Agusta Westland nie chciała im sprzedać.

 • dublet

  Oceniono 8 razy 0

  Przecież mamy helikoptery od 2016 roku! PiS obiecał, że do końca 2016 roku będą, więc są!

 • szabepio

  Oceniono 14 razy 0

  Towarzysz mecierewicz chciał kupic w bardzo niepewnym żródle, pełnym rosyjskich szpiegów, i z tym wataszką oligarchą putina. W takich miejscach nie kupuje sie strategicznej broni dla armii.
  Co najwyzej cześci do zlomu MI2 co lata jeszcze w pogotowiu ratunkowym.
  Teraz widać juz dokladnie ma jaką minę nas pakował.

 • pancernikpotiomkin

  Oceniono 22 razy 0

  stara radziecka technologia w rękach Chińczyków budzi panikę w USA?! więc to państwa naprawdę stoi na skraju przepaści... albo tylko w Polsce nie doceniamy Rosji

 • stop_pis

  Oceniono 3 razy -1

  Ostatnie osiągnięcia Kima, to również zasługa tego niedopaństwa, które sprzedało już prawie wszystko co było do sprzedania po upadku ZSRR (łącznie z honorem).
  Jedyne co im jeszcze pozostało to ziemia uprawna.

 • say69mat

  Oceniono 7 razy -1

  Tak się zastanowiłem nad tematem współpraca polsko - amerykańsko - ukraińska redagowana wysiłkiem i intelektem Antoniego Macierewicza. Kwintesencja ... Sojuz Fiction. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę liczbę postsowieckich 'letadeł' na wyposażeniu sił zbrojnych sąsiadów Ukrainy. Opcja centrum serwisowego na Ukrainie byłaby pożądaną z kilku względów. M.in budowania więzi pomiędzy państwami doświadczonymi zależnością od dobrodziejów z Kremla. Ponieważ Antoni okazał się kiepskim Ministrem ON i równie fatalnym politykiem. Tego typu opcja może być zrealizowana obecnie pod patronatem - oraz na zasadzie wyłączności - koncernu Lockheed Martin.

 • hmmm11

  Oceniono 7 razy -1

  o ważna kwestia dla Ukrainy, ale także dla USA, Europy, Japonii, Australii, Kanady i innych państw. Chińczycy używają swojej nadwyżki finansowej z handlu, do wywierania nacisków finansowych na całym świecie, w tym do pozyskiwania technologii zbrojeniowych - mówił Bolton o sytuacji wokół firmy Motor-Sicz. Przeciez Amerykanie robia to samo i to jest dobre :) Amerykaniesa jak KAtolicka Prostytutka, ktora co innego robi a co innego gada.

  Swoja droga to ciekawe jak Ukraina potrafi skorzystac na konflikcie czego polsk nigdy nie umiala.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 7 razy -1

  Czyli jednym słowem Rosja nie jest zainteresowana współpracą i zaciera ręce że Amerykanie nie potrzebują ich produktów. Amerykanie zrobią wszystko aby Chińczycy nie nie zdążyli zbudować swoich produktów. Na koniec pracownikom wprowadzą minimalną pensję. Ale kto jest wygranym w tej grze interesów?

 • ochujek

  Oceniono 9 razy -1

  Ta współpraca miała polegać na dostarczaniu do fabryki parówek i puszek. Przeszkodziła Krysia, zawłaszczyła cały caterig.

 • wojtem

  Oceniono 2 razy -2

  A szkoda bo wspolnie z Ukraincami moglismy z powodzeniem konkurowac z najlepszymi. Szkoda ze Maciarewicz zbyt wczesnie odszedl bo rozmowy byly zaawansowane

 • zwispokolana

  Oceniono 8 razy -2

  Jest dobrze, banderoland rozwija się zgodnie z przewidywaniami wolnego rynku. Już wkrótce dumni bracia w tryzubie dołączą do wszechbogatej europejskiej rodziny

 • conn-x-5

  Oceniono 14 razy -2

  Tematem jest Ukraina i jej zaklad.
  A wolskie sekciarskie Kato-szambo wyplynelo niczym Gowna w Wisle wpadajace do Baltyku ku uciesze plazowiczow.
  Wszedzie widza Putina i Rosje ciekawe czy jak ich rzna kieckowi na plebanii tez widza fujare Putina ktora im tylki grzmoci.

 • maritimer

  Oceniono 8 razy -2

  Jesli jak piszecie dla Chin firma Motor-Sicz jest bowiem bardzo łakomym kąskiem. To nieco już przykurzona, ale nadal potęga w dziedzinie silników dla lotnictwa i przemysłu .
  To akurat chyba bardzo dobrze ze Polska zamiast wydawac wielkie pieniadze i jeszcze bardziej uzalezniac sie mogłaby sama produkować śmigłowce z tym łakomym kąskiem dla Chinczyków.
  Inna sprawa jakie są możliwosci finansowe Polski i jakie były szanse na ten projekt ale ...
  koncepcja jak najbardziej słuszna.

 • demokratus

  Oceniono 10 razy -2

  Tak się kończy współpraca z reżymem komunistycznym - nędzą dla prostego ukraińskiego człowieka.

 • piotrus.zibi

  Oceniono 4 razy -2

  Antek nic nie chciał, Kaczor mu kazał....

 • dlugi48

  Oceniono 20 razy -2

  "Wszystko zmieniło się jednak w 2014 roku, kiedy Rosjanie dokonali agresji na Ukrainę, najpierw zagarniając Krym a potem angażując się w rebelię na wschodzie kraju. Kijów w reakcji wprowadził surowe ograniczenia w handlu z agresywnym sąsiadem." Ten Kucharczyk ma chyba gó... w mózgu, albo to Ukrainiec

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX