Cubus - popularna marka odzieżowa zniknie z naszego rynku. Sąd ogłosił upadłość polskiego oddziału

Jak ustalił serwis WP Finanse, sieć sklepów Cubus powoli zniknie z Polski. Kilka dni temu sąd ogłosił upadłość polskiej spółki należącej do norweskiej firmy.
Zobacz wideo

Jak podaje serwis WP Finanse, 3 września sąd przychylił się do wniosku Cubus Polska sp. z o.o. i ogłosił upadłość firmy oraz ustanowił syndyka, który zajmie się likwidacją spółki. Na stronach internetowych spółki nie ma jednak żadnej informacji na ten temat.

Sąd w Warszawie ogłosił upadłość Cubusa - znana marka odzieżowa zniknie z polskiego rynku

Szczegóły dostępne są jednak na stronie Internetowego Monitora Sądowego i Gospodarczego. Tam też przedstawiona jest decyzja XIX Wydziału Gospodarczego dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych Sądu Rejonowego w Warszawie. Czytamy w nim m.in. że wszyscy, którym Cubus zalega z płatnościami, mają 30 dni na zgłoszenie tego faktu.

Od kilku miesięcy klienci obserwują duże wyprzedaże oraz likwidacje placówek Cubusa w Polsce. Ogłoszenie upadłości oznacza, że sieć zniknie z polskiego rynku. Nadal jednak działać będą sklepy prowadzone przez Cubus w Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Austrii oraz Niemczech. Na koniec 2018 roku Cubus miał w Polsce otwartych około 20 sklepów.

W 2018 roku Cubus zanotował rosnące straty oraz malejącą sprzedaż, która wyniosła prawie 52 mln złotych i była o 24,5 mln złotych niższa niż miało to miejsce w 2017 roku. Przyniosło to stratę na poziomie 19,6 mln złotych. We wcześniejszym komunikacie Cubus Polska wyjaśniał ostatnie straty mniejszą liczbą sklepów, zmianą polskiego rynku, wzrostem zakupów online oraz wprowadzeniem ustawy zakazującej handlu w niedziele i dni świąteczne. Prognozy na 2019 rok przewidują dla Cubusa stratę przekraczającą 20 mln złotych.

Więcej o:
Komentarze (9)
Cubus - popularna marka odzieżowa zniknie z naszego rynku. Sąd ogłosił upadłość polskiego oddziału
Zaloguj się
 • norge

  Oceniono 11 razy 5

  Może mają po prostu towar do niczego? Ja nigdy tam niczego nie kupiłem: drogo i bez szału.

 • antyvn

  Oceniono 4 razy 4

  Jakość była za niska, a cena za wysoka. Lansowali się na butik, a jakość ubrań jak z cropa

 • coelka

  Oceniono 2 razy 0

  Nie wiem nie sprawdzałam ,ale czy moze przypadkiem nie skończyło im sie wieloletnie zwolnienie z podatków hehe.Jaki kraj takie zwyczaje.

 • starszy-65

  0

  I to jest prawdziwa tragedia a nie jakieś zmiany w sądownictwie czy polskiej demokracji, no nie???

 • dante_waw

  Oceniono 1 raz -1

  I nikt nie pomstuje jeszcze na niehandlowe niedziele... ludzie co sie z wami dzieje??? :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX