Warszawskie Kabaty. Na działce po Tesco powstanie wielofunkcyjny kompleks. Deweloper ujawnia plany

Firma Echo Investment poinformowała, że ma poważne plany wobec działki po sklepie Tesco na warszawskich Kabatach. Deweloper chce wybudować tam nowoczesny kompleks, będący połączeniem funkcji mieszkaniowych, biurowych, restauracyjnych i handlowych.

Prezes Echo Investment Nicklas Lindberg najwyraźniej ma już pomysł jak zagospodarować działkę po kabackim Tesco przy skrzyżowaniu al. KEN i ul. Wąwozowej. Wprawdzie wszystkich szczegółów podczas konferencji prasowej nie zdradził, ale zamiast spodziewanej początkowo Galerii Kabaty zapowiedział nowoczesną, wielofunkcyjną przestrzeń, która - przynajmniej na etapie teorii - przypominać ma bardziej kompleks lub mikro miasteczko.

To, co jest tam dziś w niczym nie przypomina tego, co tam będzie w przyszłości. Zamierzamy przekształcić tę część miasta. To świetna lokalizacja, to świetny potencjał. Myślę, że to, co my zrobimy, to miks funkcji mieszkaniowej, restauracji, zieleni i handlu convenience. To zrobi wielką różnicę

- ocenił Nicklas Lindberg.

"Destination" Kabaty

Prezes Echo Investment podkreślił też wyraźnie zalety Kabat, do których bezsprzecznie należy metro i jego końcowy odcinek. Przytoczył przykład otwartej w maju 2019 r. Galerii Młociny, zlokalizowanego przy przystanku Metro Młociny nowoczesnego centrum handlowego. Jednak zapatrywania dewelopera wykraczają daleko poza obiekt wyłącznie handlowy.

To jest na końcu linii metra. To, co dziś widzimy w przypadku Galerii Młociny - ilu ludzi przychodzi ze stacji metra - to samo zobaczymy na Kabatach. To będzie naprawdę przełomowy projekt. Prowadzimy rozmowy z władzami miasta i sąsiadami o tym, co chcemy zrobić. To nie będzie centrum handlowe, to będzie 'destination project' dla tej części miasta

- podsumował prezes Echo Investment.

>>> Ekspert o nadciągającej burzy na rynku nieruchomości. Sprawdź.

Zobacz wideo

W tym momencie nie znamy jeszcze terminu rozpoczęcia inwestycji na Kabatach. Jak podkreślał Lindberg, projekty łączące różne funkcje i przeznaczenie to obecnie 42 proc. inwestycji przygotowywanych oraz realizowanych przez dewelopera. Można w tym miejscu wymienić projekty Warszawskich Browarów, czy Fuzję w Łodzi.

Echo Investment to polski deweloper, który projektuje i realizuje inwestycje w kluczowych sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym i biurowym. Spółka od 1996 r. jest notowana na GPW.

Więcej o: