Komentarze (315)
CNN o ataku na rafinerię w Arabii Saudyjskiej: Prawdopodobnie został przeprowadzony z Iranu
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • gznj0b

  Oceniono 6 razy 6

  Oj, jak oni chca zebysmy byli zawsze dobrze poinformowani.

 • stefan4

  Oceniono 12 razy 6

  USA ciągle jeszcze są nam winne broń masowego rażenia, której jakoby pełen był Irak. Za tą broń wymordowano mnóstwo Irakijczyków, wywołano tam epidemię terroryzmu (za Saddama go tam nie było) i otwarto drogę do rozwoju ISIS, a w następstwie masakrę Syrii.

  To teraz kolej na zniszczenie Iranu pod podobnym pretekstem?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 8 razy 6

  A Putin dziś zaproponował AS kupno zestawów S-300, ewentualnie S-400.

 • realistas

  Oceniono 9 razy 5

  Albo sami są głupcami, albo czytelników mają za głupców. Iran nie atakowałby ze swego terytorium. Prowokacja na poziomie broni atomowej Iraku. USA potrzebują wojny. Ciekawe ile wojska w obronie interesów USA zadeklarowała Polska.

 • poorpoora

  Oceniono 13 razy 5

  A wiadomosc ta z tego samego zrodla ktore poinformowalo o broni atomowej sadama husseina? Kolejna amerykanska wojenka w interesie Izraela sie szykuje?

 • dafcioo

  Oceniono 15 razy 5

  Chciałbym przeczytać komentarz kogoś znającego temat. Bo dla mnie - laika, komunikat jest taki, że pociski wystrzelone z kierunku północno-wschodniego, zrobiły w infrastrukturze dziury od zachodu.

 • qcleszek1

  Oceniono 6 razy 4

  Ach Ty Brzydki Iranie ! A broni masowego rażenia to Oni nie mają ?
  Flaga na maszt Iran już nasz !
  Za ropę Waszą i Naszą !
  Pojadę na misję , będę miał dziewczynę
  Chyba że rosomak najedzie na minę !
  Jak donosi CIA

 • cracken001

  Oceniono 14 razy 4

  Chocby Jankesi pokazalo Iranczykaktory odpalil te drony,to predziej uwierze w plaska Ziemie,niz w ich "dowody"....przypomnijcie sobie bandycki napad na Irak,w ktorym broni do dzis nie znaleziono

 • inocom

  Oceniono 8 razy 4

  "Atak na rafinerię spowodował zmniejszenie o połowę jej produkcji ropy naftowej. " Co ma produkcja ropy naftowej do rafinerii, które produkują paliwo, a nie surowiec?

 • 5krzycho9

  Oceniono 6 razy 4

  O ktos nadał sygnał do ataku na Iran

 • lolik52

  Oceniono 14 razy 4

  wszystko idzie według utartego schematu.
  W pierwszej odsłonie USA kategorycznie stwierdza że za atakiem stoi Iran
  W drugiej odsłonie wrzutka do zaufanych mediów na zasadzie jedna baba drugiej babie na bazarze ...itd
  W trzeciej odsłonie będzie oficjalne podanie informacji z Oralnego Gabinetu o niepodważalnych faktach wskazujących na Iran,obowiązkowo na Iran.Fakty mogą być podparte jakąś fiolką z nieznanym nam no znanym amerykanom proszkiem czy czys podobnym,no i obowiązkowo satelitarne foto z bazą Irańską i podpisem; Z tej bazy wystrzelono rakiety/drony na rafinerię turbanów.

  Media amerykańskie mają głęboko wypracowaną i zakodowaną samokontrolę ,no po prostu sumienie nie pozwoli im napisać coś niezgodne z linią władzy.Oni piszą Prawdę i tylko prawdę bo władza tak mówi,a władzę wybrał naród którego władza przecież nie okłamie,no nie?

 • poznanski-rowerzysta

  Oceniono 8 razy 4

  wiarygodność CNN jest zerowa!!!!!!

 • bigzaganiacz

  Oceniono 10 razy 4

  Cnn to skompromitowana szujnia

 • june-of-44

  Oceniono 18 razy 4

  A może pociski były wystrzelone z Iraku a fabryk broni biologicznej? Oooo nie było takich fabryk? No jak to? To dlaczego USA zaatakowało Irak? Przecież chcieli ocalić świat i demokrację na całym świecie....."złe" CIA okłamało Armię.....nie było fabryk broni biologicznej....to o co chodziło?
  o ROPĘ NAFTOWĄ....
  A o co teraz chodzi ze "złym" Iranem (bo przecież Izrael nie wystrzelił tych rakiet bo dlaczego chciałby pragnąć wojny...?), który "wystrzelił" rakiety na rafinerię Arabii Saudyjskiej?
  O ROPĘ NAFTOWĄ !! Znowu....
  Iran to jedno z trzech państw na świecie które ma największe zasoby ropy naftowej.....
  USA pragnie tylko demokracji. Ropa naftowa nie jest powodem ataku. Armia Trumpa chce przynieść demokrację Persom, uwolnić ich od złych Ajjatolahów, dac im "wolność". Iran po takim ataku podzieli los Iraku albo Libii. Czyli chaos, bezprawie, dwuwłądza i wszechobecna bieda. Tylko USA będzie bezwzględnie łupić ten kraj i kraść im ropę naftową.

 • piesnakoty

  Oceniono 7 razy 3

  trzymam kciuki za Iran.

 • bohatyrzwembleju

  Oceniono 3 razy 3

  Bo Iran byłby tak głupi żeby wystrzeliwać pociski że swojego terytorium. To że USA to kraj ćwierćmózgów nie znaczy że cały świat taki jest.

 • zwo3119

  Oceniono 7 razy 3

  To nie był pierwszy tak dronami z Jemenu. Dlatego takie strategiczne dla kraju obiekty były od dawna chronione przez systemy przeciwlotnicze. Rok temu był nawet film z obrony przed atakiem rakietowym na Riad. Tak średnio to wyszło. A teraz jeszcze lepiej.
  A rakietowy system przeciwlotniczy Arabii Saudyjskiej to ten wspaniały amerykański Patriot. Dlatego Polska wydaje miliardy na ów system. Obejrzyjcie sobie zdjęcia i czujcie się bezpieczni. Rosyjskie rakiety to nic w porównaniu z dronami robionymi chałupniczo przez rebeliantów gdzieś w warsztacie. Nawet dobrze wyposażonym, co pokazywali na zdjęciach. Jemen to potęga.

 • naiwny_debilek

  Oceniono 3 razy 3

  Trzeba tu szeryfa z jajami.

 • paraproktolog

  Oceniono 9 razy 3

  Rosjanie zaprezentowali swoje możliwości techniczne sprzed 20 lat i tyle. Tylko takie systemy sterowania mogli dzisiaj ożenić Iranowi. A jak już dopracują te pociski z napędem atomowym o zasięgu kilkakrotnie większym od obwodu Ziemi to pajace się zesrąją.

 • 2fat

  Oceniono 7 razy 3

  Jeśli wszystkie rakiety irańskie mają te właśnie systemy sterowania pozwalające na uderzenie głowic szkolnych (bo nie były uzbrojone) z centymetrową dokładnością jak widać na zdjęciach to nie zazdroszczę Chazarom.

 • jozbieszczad

  Oceniono 9 razy 3

  Ile razy mam powtarzać ?
  Iran jest nietykalny.
  Chiny zainwestują 400 mld dolarów w Iranie .
  .petroleum-economist.com/articles/politics-economics/middle-east/2019/china-and-iran-flesh-out-strategic-partnership?fbclid=IwAR35XOx5q4Ac03Arn8SsnmUdEkIT02DCddnR-bd1iqrHC6PgbiAp8qYcnss

  A w tej chwili wojska Rosji i Chin ćwiczą razem .

 • niktalboktos

  Oceniono 9 razy 3

  Taaak, Saddam mial ogromne ilości broni biologicznej i chemicznej, a Wietnamczycy zaatakowali amerykanskie niszczyciele w sierpniu 1964 roku w Zatoce Tonkinskiej...itd itd. Czy oni mają większośc obywateli tej planety za idiotów czy po prostu z nikim się nie liczą? W tej drugiej opcjoi faktycznie wówczas mogą mówić co chcą...

 • laborantkolaborant

  Oceniono 21 razy 3

  Na miejscu znaleziono już irańskie paszporty. Pomódlmy się za pomordowane niewinne irańskie dzieciaki - wolnosć, demokracja i dobrobyt wymagają ofiar.

 • fryderykus

  Oceniono 19 razy 3

  Boję się że jak w to się włącza "amerykanscy naukowcy" to skończy się tak samo jak z bronią biologiczną i chemiczna u Saddama

 • xegar

  Oceniono 2 razy 2

  Dziury w zbiornikach są od strony Izraela. Oznaczałoby to że Iran dysponuje zaawansowanymi pociskami manewrującymi, zdolnymi wykonać zwrot o 270 stopni i uderzyć w co najmniej cztery cele z dokładnością do metra, albo ma drony (bezzałogowe samoloty) które mogą niepostrzeżenie wlecieć setki kilometrów wgłąb przestrzeni obcego i chronionego przez USA państwa i odpalić precyzyjne, samonaprowadzające pociski. Możliwość niezawodnego sterowania takim dronem na taką odległość wymaga zbudowania sieci satelitów przekazujących zaszyfrowane dane. Tymczasem Iran nie może wystrzelić małej rakiety, bo coś im popsuło kosmodrom. Według amerykańskich ekspertów musieliby ostrzelać samych siebie. Puknijcie się w głowę, nie wszyscy są tacy głupi aby wierzyć w amerykańską wersję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX