LOT-y do USA nie tylko z Warszawy. Do Nowego Jorku polecimy też z Krakowa

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły uruchomienie nowego, bezpośredniego połączenia z Kraków Airport do lotniska Johna F. Kennedy'ego w Nowym Jorku. Od przyszłego roku zwiększy się także liczba rejsów do Chicago.

Prezes PLL LOT Rafał Milczarski przyznał, że rozwinięcie dotychczasowego połączenia do Chicago oraz dodanie lotów do Nowego Jorku okażą się ogromnym sukcesem dla całej linii oraz dla portu Kraków Airport: 

Małopolska to jeden z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce, który przyciąga nie tylko turystów, ale również coraz więcej osób podróżujących w celach biznesowych. Dzięki dobrej współpracy z Kraków Airport LOT stale rozwija swoją ofertę w tym porcie. Po sukcesie naszych bezpośrednich połączeń z Krakowa do Chicago, Budapesztu, Bukaresztu i Dubrownika, a także nieustającej popularności krajowych rejsów do Warszawy, Gdańska i Olsztyna, jesteśmy przekonani, że zwiększenie częstotliwości rejsów do Chicago i nowe bezpośrednie połączenie do Nowego Jorku okażą się sukcesem.

Z Krakowa do Nowego Jorku już w lecie 2020 roku: LOT zapowiedział nowe połączenie z krakowskich Balic

Poza nowym połączeniem z Krakowa do Nowego Jorku władze LOT-u przewidują także zwiększenie liczby rejsów ze stolicy Małopolski do Chicago. Obecnie samoloty na tej trasie latają z częstotliwością trzech połączeń w tygodniu. Od nowego sezonu letniego w tygodniu będzie zaplanowanych pięć połączeń z Krakowa do Chicago. 

Oferta zaprezentowana przez LOT jest odpowiedzią na komunikat American Airlines, które w sierpniu tego roku poinformowały o rozpoczęciu regularnych połączeń między Polską i Stanami Zjednoczonymi. 7 maja 2020 roku po raz pierwszy samolot tego przewoźnika wyleci z Chicago-O'Hare z USA do krakowskiego lotniska Balice. Według zapewnień American Airlines rejsy będą odbywały się pięć razy w tygodniu. Każdy lot odbędzie się dreamlinerami 787-8, którym będzie mogło podróżować 234 pasażerów.

PLL LOT w ubiegłym roku obsłużyły ponad 8,9 milionów pasażerów, co stanowi wzrost o około 2 miliony osób w porównaniu do 2017 roku. W barwach LOT-u na co dzień lata ponad 80 nowoczesnych maszyn. Z kolei Kraków Airport w ciągu roku przyjmuje średnio 7 milionów pasażerów. Z tego lotniska korzysta 23 przewoźników, którzy oferują ponad 130 bezpośrednich połączeń.

Więcej o: