Lotnisko Chopina do likwidacji? Minister Wild: Nie może naruszać interesów Centralnego Portu Komunikacyjnego

Czy za gigantomanię PiS warszawiacy zapłacą dłuższym czasem dojazdu do lotniska? O planach związanych z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego w "Studiu Biznes" opowiadał Pełnomocnik rządu Mikołaj Wild.

Gościem Łukasza Kijka w programie "Studio Biznes", emitowanym "na żywo", był Mikołaj Wild.  Pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego wyjaśnił, czy powstanie CPK może oznaczać likwidację portu Chopina. Zdradził też na co mogą liczyć ci, którzy zostaną wysiedleni w związku z budową megalotniska. 

Zobacz wideo

Już dziś zapraszamy na kolejny odcinek. "Studio Biznes" w środę o godz. 12.00 na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (79)
Lotnisko Chopina do likwidacji? Minister Wild: Nie może naruszać interesów CPK
Zaloguj się
 • gnom_opluwacz

  Oceniono 26 razy 22

  Nie będzie żadnego CPK. Będzie trochę numerów w stylu Polskiej Fundacji Narodowej, ileś milionów dla "fachowców", trochę propagandy i na tym się skończy.

 • siwywaldi

  Oceniono 17 razy 9

  Na szczęście WSZYSTKO wskazuje na to, że CPK powstanie tak samo jak Łuk Tryumfalny przez Wisłę w celu uczczenia 100 lecia Bitwy Warszawskiej czy koleje Dużych Prędkości. Do tego gratis dorzucę obsługujące 10 mln podróżnych rocznie lotnisko w Radomiu, nastawione głównie na podróżujących do Egiptu, bo jak powiedział tow. Caryca-Suski, "z Radomia do Egiptu, jest dużo BLIŻEJ niż z Warszawy"

 • f1909

  Oceniono 15 razy 9

  Jak PIS wygra wybory jesienny to my wszyscy znikniemy Panie i Panowie !!! -- Pozamykają nas wszystkich co do sztuki !!! -- I lotniska nie będą nikomu potrzebne !!!

 • feldkuratkatz

  Oceniono 8 razy 8

  Paluszki świerzbią pisiorków do gruntów pod lotniskiem? Developerzy czekają w kolejce? Jest okazja, żeby znowu miliony przewalić?

 • pawlaka12

  Oceniono 8 razy 8

  Program był emitowany "na żywo", czy na żywo? Bo to spora różnica.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 9 razy 7

  Powstamie. Warszawskie, Centralne, Listopadowe... obojętnie.
  Nie wiadomo jednak kiedy, za co i być może nawet gdzie.
  W kwestii za co to może to Państwo zajęłoby się NAJPIERW Służbą Zdrowia, POTEM systemem emerytalnym, nauczycielami a potem pogadamy.

 • do_mappiego

  Oceniono 6 razy 6

  Niech zrobią jedną rzecz a dobrze. Conz kanałem do Elbląga? Co z mln e-aut? Conz tunelem przed Świnoujściem? Co z S6? Czy coś PiSowi się udało?

 • cmok_wawelski

  Oceniono 8 razy 6

  NAJPIERW Mierzeja, potem Międzymorze a potem się zobaczy.
  Ten gościu bierze kasę. Za co? Za robienie? Nie, za gadanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX