Rośnie konkurencja dla znanych dyskontów w Polsce. Dealz otwiera sklepy w kolejnych miastach

Sieć popularnych w Wielkiej Brytanii "funciaków" Dealz kontynuuje ekspansję w Polsce. W sierpniu miała u nas 27 sklepów, a w tym miesiącu liczba placówek wzrosła do 31.

Pochodzące z Wielkiej Brytanii dyskonty Dealz to część znaczącej w Europie sieci Poundland. Powstała w 1990 r., liczy ponad 900 sklepów z tanimi produktami i zatrudnia ponad 18 tys. pracowników. W naszym kraju Dealz pojawił się dopiero w 2018 r., stawiając na szybką ekspansję. 

Nowe sklepy Dealz

Sklepy Dealz pojawią się w najbliższym czasie m.in. w obecnej na polskim rynku od 10 lat poznańskiej Galerii Malta.

Każdego miesiąca otwieramy kolejne sklepy sieci Dealz, docierając do coraz szerszego grona klientów z całej Polski. Sklep w Galerii Malta będzie trzecim sklepem naszej sieci w Poznaniu

- podał Marcin Langowski z Dealz Polska, cytowany przez serwis Retailnet.

Kolejnym miastem, w którym w najbliższym czasie zostanie otwarty sklep sieci, jest Krosno. Będzie to pierwszy obiekt brytyjskiej firmy na Podkarpaciu. Jak informuje lokalny serwis TerazKrosno, Dealz zostanie zlokalizowany po sąsiedzku ze sklepem Kaufland i w miejscu, gdzie do niedawna funkcjonował sklep CCC. Dziś zostało otwarte centrum handlowe w Radomiu, gdzie sieć Dealz zlokalizowała swoją pierwszą w tym mieście placówkę. Zgodnie z zapowiedziami tam Brytyjczycy będą konkurować m.in. ze sklepami Lidl, Biedronka czy Kik.

>>> Dlaczego produkty dla kobiet są droższe? Różowy podatek.

Zobacz wideo

Dealz w Polsce

Sieć dyskontów Dealz ma już łącznie 31 sklepów w Polsce i otwierane mają być kolejne. Dyskont, który ma w swojej ofercie ok. trzy tys. produktów marek znanych, jak i własnych, ma w Polsce z kim powalczyć o konsumenta. Z tego względu w sklepach Dealz znajdziemy niemal wszystko - produkty spożywcze, drogeryjne, a także produkty dekoracyjne i do wyposażenia domu, zabawki czy artykuły papiernicze.

Dotychczas otwarte sklepy Dealz zlokalizowane są m.in. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Bytomiu, Katowicach, a także w mniejszych miejscowościach, jak Oława, Szamotuły, czy Czerwionka-Leszczyny.

Więcej o:
Komentarze (64)
Rośnie konkurencja dla znanych dyskontów w Polsce. Sieć Dealz otwiera sklepy w kolejnych miastach
Zaloguj się
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 36 razy 16

  Czyli kolejny badziew z masą chłamu! Natomiast delikatesów jak kiedyś Bomi czy nieodżałowana Alma ni hu hu!
  Nie piszę o Piotrze i Pawle bo to był ersatz a nie delikatesy.
  Ważne jest tylko by sóweren mógł żreć te swoje ochłapy.

 • ks-t

  Oceniono 14 razy 10

  Z czym do ludzi? Życze powodzenia, ale kilkanaście czy kilkadziesiąt sklepów to nie konkurencja dla LIDLA, Biedronki, Dino czy Kauflandu. A ograniczony asortyment nie pozwoli konkurować z hipermarketami. To będzie po prostu mała sieć, wielokrotnie mniejsza od, chociażby Delikatesów Centrum (1000 sklepów) ,żabki, czy Groszka. Zresztą brytyjskie formaty nie mają szczęścia do POlski i bankrutują. NIe są po prostu wystarczająco elastyczne na szybko rozwijający się rynek. Pamiętacie jakie barachło było w początkach LIDLA czy Biedronki? To szybkośc adaptacji, promowanie polskich marek i rzeczywiście niższe ceny pozwoliły im zbudowac swoją pozycję. (LIDL podnosząc ceny powoli tę pozycję traci, DINO, wydaje mi się jest hodowane na sprzedaż)

 • jan.go

  Oceniono 12 razy 8

  Właściwie mają rację Biedronka jako sklep luksusowy za parę lat nie ma racji bytu

 • mmagi

  Oceniono 2 razy 2

  i co tam można kupić? cały ten polski chłam co jest w innych sieciach?

 • michalwyb

  Oceniono 1 raz 1

  Co to za konkurencja? Po 10-ciu latach w Polsce, sieć ma aż... 31 sklepów! Lidl ma 20 razy więcej, a Biedra 100 razy więcej. Do tego Anglicy inwestują w galeriach handlowych, zatem nastawiają się na inny typ klienta. Przy takiej strategii, to jest konkurencją co najwyżej dla spożywczaków z sąsiedztwa centrów zakupowych.

 • art.b

  Oceniono 1 raz 1

  Jaki Brytyjsk, Poundland zostal kupiony przez goscia z poludniowej afryki kilka lat temu... Dealz to siostra Poundland'u.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX