PKN Orlen i Kubica chcą zostać w F1 w przyszłym sezonie. "Zaawansowane rozmowy z zespołami"

PKN Orlen zakończy po tym sezonie współpracę sponsorską z zespołem Williams Racing. Wcześniej taką decyzję podjął Robert Kubica. Koncern poinformował, że dalej będzie współpracował z Kubicą i pozostanie w Formule 1. W jakiej formie? Trwają obecnie "zaawansowane rozmowy z wybranymi zespołami".

Dotychczasowe umowy pomiędzy Robertem Kubicą i PKN ORLEN a Williams Racing obowiązują do zakończenia obecnego sezonu. Jak poinformowała spółka zakres podpisanych zobowiązań do końca sezonu nie ulega zmianie. PKN Orlen twierdzi, że prowadzi obecnie "zaawansowane rozmowy z wybranymi zespołami z zamiarem dalszego zaangażowania w Formułę 1". 

Na obecnym etapie wspólnie rozważamy różne scenariusze na przyszły sezon, chcąc wybrać ten najbardziej korzystny dla obu stron. Zamierzamy pozostać w Formule 1, wzmacniając międzynarodową rozpoznawalność marki ORLEN, w szczególności na rynkach, na których posiadamy naszą sieć detaliczną

– powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

PKN Orlen zostaje z Kubicą, rozstaje się z zespołem Williams.

Przypomnijmy, że PKN Orlen został oficjalnym partnerem zespołu Formuły 1 Williams Martini Racing z Robertem Kubicą po koniec listopada 2018 roku. Dzięki umowie logotyp Orlen znajduje się na bolidach oraz kombinezonach zawodników występujących w tych najbardziej prestiżowych i najpopularniejszych wyścigach samochodowych świata. Według informacji Sport.pl PKN Orlen wsparł zespół Williamsa kwotą 10 milionów euro.

Jakie to przyniosło korzyści spółce? - Według badań instytutu ARC Rynek i Opinia co 6. kierowca przyznaje, że sponsoring zawodnika wpłynął na częstsze korzystanie ze stacji ORLEN, a w przypadku klientów konkurencji taką deklarację złożyło aż 11 proc - twierdzi Orlen.

Dzięki działaniom komunikacyjnym oraz aktywności na kanałach społecznościowych PKN ORLEN i ROKiT Williams Racing wygenerowano ponad 152 miliony kontaktów z marką ORLEN (od XI 2018 do VIII 2019) o wartości reklamowej przekraczającej 60 milionów zł (badania IMM i Pentagon dla ORLEN) 

- podał Orlen w komunikacie prasowym.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Robert Kubica to pierwszy w historii Polak startujący w Formule 1, w której zadebiutował podczas Grand Prix Węgier 2006. Stanął także na najwyższym stopniu podium podczas Grand Prix Kanady 2008. W latach 2013-2016 startował w Rajdowych Mistrzostwach Świata, a w debiutanckim sezonie, za kierownicą Citroena DS3 RRC, został mistrzem świata klasy WRC 2.

Więcej o: