Atak na rafinerie i największy wstrząs na rynku ropy od 30 lat. "Kolejny atak może wywołać efekt domina"

O tym jakie w najbliższych dniach będą ceny ropy naftowej zdecyduje rozwój wydarzeń na Bliskim Wschodzie. Po ataku na rafinerie w Arabii Saudyjskiej z ubieglego weekendu ceny surowca poszybowały. To oznacza złe wiadomości dla kierowców w Polsce. Na rynku hurtowym zarówno ceny benzyny jak i oleju napędowego wzrosły w tym tygodniu średnio o 11 groszy na litrze netto.

To był bardzo nerwowy tydzień na rynku ropy naftowej. Po ataku na rafinerie w Arabii Saudyjskiej w poniedziałek 16 września baryłka kosztowała ponad 60 dolarów, co oznaczało wzrost o ponad 15 procent. Na koniec tygodnia ropa crude potaniała do 58 dolarów. Rozwój wydarzeń na Bliskim Wschodzie może przekładać się na ceny paliw w Polsce. Na razie widać to na rynku hurtowym, a to zazwyczaj zwiastuje nadchodzące podwyżki także na stacjach benzynowych. Jakie będą skutki ataku na rafinerie - mówili goście Studia Biznes.

Zobacz wideo

Już dziś zapraszamy na kolejny odcinek "Studia Biznes". Emisja "na żywo" na stronie głównej Gazeta.pl w kolejną środę o godz. 12.