Kursy walut o godz. 7. Kursy głównych walut na wysokim poziomie [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut we wtorek 24 września na godzinę 7. Za jedno euro trzeba dziś zapłacić 4,39 zł, z kolei za dolara - 4 zł. Frank szwajcarski wyceniany jest na 4,04 zł, natomiast cena brytyjskiego funta brytyjskiego kształtuje się na poziomie 4,97 zł.
Zobacz wideo

Narodowy Bank Polski opublikował wczoraj tabele średnich kursów walut, które obowiązują do południa. Według nich nasza waluta mocno spadła w notowaniach, dochodząc do poziomów widzianych po raz ostatni dwa lata temu. Za dolara zapłacimy w tym momencie równo 4 zł, natomiast euro kosztuje w tym momencie 4,39 zł. Względem poprzedniego tygodnia są to wzrosty odpowiednio o 8 i 5 gr. Frank szwajcarski kosztuje w tym momencie 4,04 zł i jest to powrót do sytuacji z przełomu sierpnia i września. Centa funta to w tym momencie 4,97 zł. 

Pocieszające są słowa ekspertów o tym, że prawdopodobnie złoty w najbliższych dniach nie będzie tracił do głównych walut. - Mam wrażenie, ze wzrost się chwilowo wyciszy, jednak do 3 października nie zobaczymy mocniejszego złotego. Rynek będzie się bał wyroku TSUE - powiedział Marek Rogalski główny analityk DM BOŚ w rozmowie z next.gazeta.pl. Chodzi o wyrok Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. frankowiczów

Średni kurs walut NBP - poniedziałek 23.09.2019 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

NBP opublikuje zaktualizowane tabele średnich kursów walut między godziną 11:45 a 12:15.

Dowiedz się więcej: Frank przebił barierę 4 zł. Ekspert: Do 3 października nie zobaczymy mocniejszego złotego

Kalendarz makroekonomiczny. Co dziś może wpłynąć na ceny walut? 

Wczorajsze ogłoszenie wskaźników PMI dla Niemiec oraz Francji negatywnie wpłynęło na kurs euro, który stracił na wartości względem dolara. Odbiło się to również na polskim złoty, gdyż kondycja krajowej gospodarki jest zależna od sytuacji gospodarczej naszego zachodniego sąsiada. 

Po sporym tąpnięciu w poniedziałek, dzisiaj na rynkach walutowych czeka nas spokojniejszy dzień. Na kurs dolara wpływ może mieć ogłoszenie wskaźnika zaufania konsumentów wg Conference Board oraz cotygodniowa informacja API nt. akcji ropy naftowej. Jeśli chodzi o kurs funta, istotnym może być informacja o trendach zamówień przemysłowych CBI, natomiast dla euro zaplanowane na godz. 16:30 przemówienie Luisa de Guindosa, wiceprezesa Europejskiego Banku Centralnego.

Więcej o: