ZUS do piątku organizuje darmowe szkolenia. Ruszył Tydzień Przedsiębiorcy

ZUS rozpoczął Tydzień Przedsiębiorcy, którego hasłem jest "Zatrudniam legalnie - pracuję legalnie". W ciągu tego tygodnia poruszane będę tematy pracy "na czarno". ZUS chce uświadamiać, jak istotna jest umowa o pracę, która gwarantuje nam ubezpieczenia. Darmowe szkolenia i porady będzie można uzyskać w dniach 23-27 września na terenie całej Polski.
Zobacz wideo

ZUS tegoroczny Tydzień Przedsiębiorczości organizuje wspólnie z Państwową Inspekcją pracy. Zakład jest partnerem strategicznym tej instytucji w kampanii Pracuję Legalnie. Tydzień Przedsiębiorczości promuje także akcję ZUS: Masz wybór. W ramach wydarzenia, można skorzystać w placówkach w całej Polsce z:

bezpłatnych seminariów: zatrudniam legalnie – współpraca ZUS przy ustalaniu i wypłacaniu świadczeń krótkoterminowych, zatrudniam legalnie – pracuję legalnie: ubezpieczenia unijne, zatrudniam legalnie – pracuję legalnie: mam z tego tytułu świadczenia.

Konsultacji dotyczących usług oferowanych przez ZUS takich jak: doradcy ds. ulg i umorzeń, doradcy płatnika.

Porad ekspertów: Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,instytucji współpracujących m.in. Państwowej Inspekcji Pracy, urządów skarbowych, urzędów miasta,urzędów gminy, PFRON.

ZUS podkreśla jak ważne są umowy

W Polsce pracuje milion Ukraińców, ale ledwie połowa z nich jest zarejestrowana w ubezpieczeniach społecznych. ZUS zaznacza, że to niekomfortowa sytuacja dla każdej ze stron. Rzeczywiście pozwala to na większy zarobek "na rękę", ale w w razie choroby lub wypadku koszty leczenie mogę znacznie przekroczyć realny zysk. Podpisanie umowy zabezpiecza zarówno pracodawcę, jak i pracownika.

Szkolenie są przeznaczone zarówno dla wszystkich przedsiębiorców – dla tych dopiero rozpoczynających oraz prowadzących już działalność gospodarczą. Na seminariach będą poruszane tematy dotyczące korzyści płynących z legalnego zatrudnienia pracowników. ZUS podkreśla, że instytucje państwowe zapewniają wsparcie w legalnym zatrudnianiu osób, gdy pracodawca ma problem z nieuregulowanymi rachunkami. Można w takim wypadku na przykład negocjować odroczenie terminu spłaty.

Więcej o: